Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Mezunu olan Yıldırım, Felsefe ve Medya İletişim olarak 3 üniversite diploması sahibidir.

Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Basın Konseyi Üyesi Basın Konseyi Üyesidir.

Yıldırım 2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 342 yazı listeleniyor
 • Türkiye ile bir olmayan coğrafyamızda olamaz

  Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülkedir. Büyük ülke olduğumuzu dikkate almadan çirkin oyunları sahneleyenlerin coğrafyamızda uzun zamanda başarı yakalamaları da imkansızdır.

 • Bizler uyurken dolarla dans ediyorlar

  3 gündür takipteyim ve derinlemesine izliyorum. Bir yandan Kapalıçarşı’dan dostlarımla istişare yapıyor, bir diğer yandan da yurt dışında ki ekonomiyle ilgilenen arkadaşlarımla ülkemizdeki dövizin koşar adım zirveye çıkışını konuşuyoruz.

 • Vatandaş gönlündeki aslanı da aklındaki çakalı da unutmaz

  Yeni dönemde her şey çok farklı olmalıdır. Süleyman Soylu gibi elini taşın altına koyanlar hiçbir zaman yalnız kalmayacaktır.

 • Uzun ince bir yolda yürüyeceğiz

  Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP bu seçimlerde tam anlamıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Muharrem İnce’nin CHP’den fazla oy alması durumu derin kulislerde CHP’de değişim vaktinin geldiği şeklinde dilendiriliyor.

 • Timurtaş Uçar'dan iktidara uyarı var

  20 Ekim 1991'de Necmettin Erbakan ile Alparslan Türkeş beraber baş başa görüşerek, 'Seçim bataklığı'nı birlikte aşmayı kararlaştırmışlardı.

 • Akıncılar ve ülkücüler ortak noktası; 'Türkiye sevdası'

  MHP hakkında bir kısım gazetecilerin yazdıkları, çizdikleri ve söylemlerinin, yapılan anketlerin, sosyal medyada yapılan tahminlerin ve siyaset bilimcilerinin tespitlerinin birer balondan ibaret olduğunu 24 Haziran seçimlerinde hepimiz canlı canlı izledik. MHP konusunda büyük yanılgıya düşülmüştür demek bence büyük hata olur. Bu bir yanılgı değil, bir algı operasyonuydu.

 • Donald Trump ve ülkücü şehidimiz Davut Turan

  Birileri makara kukara yapmak adına bazen eline sazı alıyor çalmaya başlıyor.

 • 'Böru Budun' ve 'Aksakalılar'

  Önce siyaseti peygamber mesleği olarak gören cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu'nu şehit ettiler. Ardından akıncılar ve ülkücüleri birbirine düşürmek adına saçılma projesini uygulamaya koydular.

 • Eline kan bulaşan cumhurbaşkanı adayı

  Türk milletinin olmazsa olmazları, kırmızı çizgileri vardır. Vatanıyla, bayrağıyla, ezanıyla ve değerleriyle ilgili hassasiyetleri vardır.

 • Hak adına, birlik, dirlik, temizlik, değişim ve gelişim

  Vatandaşın Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenleri tamdır, lakin, işini iyi yapmayan, ehil olmayan yöneticiler konusunda kafalar ciddi anlamda karışıktır.