Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Mezunu olan Yıldırım, Felsefe ve Medya İletişim olarak 3 üniversite diploması sahibidir.

Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Basın Konseyi Üyesi Basın Konseyi Üyesidir.

Yıldırım 2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 371 yazı listeleniyor
 • Anlamı barış olan 'İrini' savaşın gizli adıdır

  Avrupa Birliği (AB), Birleşmiş Milletlerin (BM) silah ambargosunun denetlenmesi için 31 Mart tarihinde 'İrini Operasyonu'nu başlatma kararı almıştı.

 • Çin cezalandırılmalıdır

  Çin kendi ülkesinde ortaya çıkarak dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında, dünyada yaşanan ekonomik krizi fırsata çevirmek için düğmeye bastı.

 • Korona sana müteşekkiriz

  Korona bizlere bugüne kadar hiç kimsenin göstermediği gerçekleri gözler önüne serdi ve bizlerin aciz etten kemikten düşünebilen hayvanlar olduğumuzu ortaya koydu.

 • Buna neden olanlar corona olsun..!

  Geçtiğimiz ay Süleyman Soylu’nun istifası ansızın gerçekleşerek, akşamdan geceye deprem etkisi yarattı.

 • Dev Türk bayrağı dalga dalga semalarda

  Türkiye’nin en büyük bayrağı Samsun-Ankara karayolu üzerindeki 116 metrelik direkte dalgalanıyor.

 • Kızılay ve Kızılhaç Müzesi'nin düşündürdükleri

  Cenevre’deki Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Müzesi’ni ziyaret ettiğimizde Kızılhaç ve Kızılay çalışmalarının ne kadar birbirlerinin kopyası olduğunu ve ne denli yararlı projelere beraberce uzun yıllardır imza attıklarına belgeleriyle tanık olduk.

 • İhracat yapan firmalara destek vermeliyiz

  Bu yıl 6’sı düzenlenen Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) İhracat Başarı Ödülleri Töreni gerçekten ülkemiz adına bir gurur şölenine dönüştü.

 • Kimya sektörü ihracatta rekor kırmaya devam ediyor

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister ile yaptığımız görüşmede kimya sektörünün ülke ekonomisine rekor düzeyde katma değer kattığını öğrendik.

 • 6136 sayılı kanun uygulanmıyor

  Bir kanun olmasına rağmen her yerde bıçak, pala, kelebek ve sallama tabir edilen kesici aletler satılıyor. Hatta bu bıçakları bazen dükkan vitrinlerinde, bazen ise seyyar satıcı tezgahlarında bile görebiliyorsunuz.

 • Muhsin Yazıcıoğlu cinayetini unutmayan birileri var

  25 Mart 2009 yılında meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Muhsin Yazıcıoğlu ile çocukluk çağlarımda tanışmıştım.