Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım, Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Konseyi Üyesi, Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu olan Ferhat Yıldırım, iletişim alanında Medya-iletişim ve Halkla İlişkiler Reklamcılık olmak üzere 3 diploma sahibidir. İstanbul Üniversitesinde ayrıca Felsefe eğitimi de almıştır.

2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Uzman Bilirkişi olarak görev yapmaktadır..

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 390 yazı listeleniyor
 • İktidarı, muhalefeti, yönetileni ve yöneteni hepimiz suçluyuz

  1998 yılı öncesi, Türk vatandaşı olmak isteyen yabancılar 1 milyon dolar gayrimenkul yatırımı yaptıkları zaman Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını almaya hak kazanıyorlardı.

 • Enerji kurbanları: Suriye, Ukrayna ve Irak

  Suriye’de olsun, Ukrayna’da olsun yaşanan gerginlikler ile savaşların perde arkasında, enerji kaynakları ile taşıma koridorlarında söz sahibi olmak ve ele geçirme girişimlerinin yattığını hepimiz bilmekteyiz.

 • ABD'nin 'TESLA'sı, Türkiye'nin 'TOGG'u

  Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubundan güzel haberler alıyoruz. Bu yılın sonunda üretim bandından ilk elektrikli C segment SUV araç inecek ve 2023 yılının ilk çeyreğinde ise akıllı araçlar satışa çıkacak.

 • Madenler altın ile yarışacak

  Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol ile elektrikli araçların dünyada ve Türkiye'de durumu ve gelişimiyle alakalı kısa bir görüşme fırsatı yakaladım. Benim için sözleri değerli olan Birol, enerji sektörü ve enerji bakanlığımız için de çok önemli bir isimdir. Dünyada elektrikli araçlar konusunda olumlu bir gelişim gördüğünü söyleyen Birol, elektrikli araçların enerji ve iklim geleceği açısından da büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi.

 • Elektrikli araçların dünü ve bugünü

  Dünya genelinde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde refahın artışına paralel olarak trafiğe çıkan araç sayısında ciddi artışlar yaşanmıştır.

 • Cari açık ile ham petrolün ilişkisi

  Sanayi devriminin ardından dünyada tüm ülkelerin enerji kaynakları her geçen zaman daha da önemli bir hale gelmiştir.

 • Temiz enerji ve gelecek mücadelesi

  Türkiye’de ölümlere neden olan sel felaketiyle alakalı aynı kaderi paylaşan Belçika’dayız. Belçika’da hayatını kaybedenler adına 20 Temmuz’da milli yas ilan edilmişti.

 • 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' ile hakikat

  Türk kültür ve tarihinin yansıtıldığı romanlardan tanıdık 'Bizim Yunus'u…

 • Mavi Akım Projesi'nin düşündürdükleri

  Dünya’da yakın tarihimizde yaşanan tüm kaosların arkasında enerji savaşlarının olduğunu hepimiz biliyoruz.