Nalan Erbaş

Nalan Erbaş

Hakkında

15.12.1966 Kütahya doğumlu Nalan Erbaş'ın babası Kırşehir, annesi Eskişehir'lidir. Asker bir babanın kızı olan Nalan Erbaş Türkiye'nin ilk kadın Belediye Başkanı'nın torunudur. Ankara Cumhuriyet lisesini bitirdikten sonra evlenmiş ve bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Eşinden ayrıldıktan sonra eğitimlerine devam etmiş, Temel eğitim psikolojisi, Sosyal gelişim, yabancı dil, Yönetim ve liderlik eğitimleri almıştır. Uzun yıllar tekstil imalat sektöründe çalışırken siyasetle ilgilenmeye başlamıştır. 

Bengütürk TV'de siyaset programı, Özlem radyoda uzunca bir süre program yapmış, 2007 yılında Ogün Gazetesinde yazarlık yapmaya başlamıştır. Pek çok Milletvekiliyle ortak çalışmalar yapmıştır.

Uzman Jandarmaların sorunlarını meclise taşıyıp çözüme ulaşmasına destek olduğu için (EMUJAD) ve pek çok kurumdan ödüller almıştır. 2011 yılında Habertürk ve Cine 5 TV tarafından yılın annesi seçilmiştir. TUTAP (Turizm Tanıtma Platformu)  ve Birinci dergisinde halen genel koordinatörlük yapmaktadır.
Toplam 156 yazı listeleniyor
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı !

  Tam 91 yıl önce kavuştuk biz bu refaha.. Osmanlı'nın enkazı üzerine muhteşem devrimler yaparak bizleri bugünki çağdaş ve rahat yaşama kavuşturan Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarımızı borç biliyoruz..

 • Suriye'li nankör yaratmayalım!

  Suriyeden milyonlarca mültecinin ülkemize girip başıboş bir şekilde ortalığa bırakılmaları, korkunç bir toplumsal yara açmaya başlamıştır.

 • Allah yarına bırakır, yanına bırakmaz !

  Bugün bir arkadaşım; 'Çok şükür ki zengin olma tehlikesi atlattık!' O kadar düşündürdü ki bu söz beni..

 • ALS hastalığından oyun yaratan yaratıklar!

  Ice bucket challenge.. Etrafımız 'ays pakıt çelinc' (Buz kovası ile meydan okuma) diye başından aşağı buz döküp bir diğerine meydan okuyan ancak yardım yapmaya gelince ortalıktan yok olan hatta yardım

 • Kaybetme korkusu !

  Kazanma hırsından doğan bır duygudur kaybetme korkusu.. 'Bir şeyi kaybetmekten korkuyorsan, birgün başına gelebileceğini de biliyorsundur.'

 • Dökülen tüm kanın gerçek sebebi...

  İsrail dünyanın tek hakimi olabilmek için can almaya, kan dökmeye doymuyor.. Dünyaya geldikleri andan itibaren içlerine nefret kazındırılıyor. .

 • Olmamış adam, kadına şiddet uygular!..

  Yaradılışımız dolayısıyla bedenen zayıfız biz.. Narin, zarif bedenlerimiz var.. İstesekte bir silah kullanmadığımız sürece size gücümüz yetmez.!

 • Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF)

  Ülkemizin önemli turizm bölgesi olan Mersin bir kez daha ne kadar çağdaş, ne kadar ilerici, ne kadar yenilikçi ve ne kadar sanatsever olduğunu bir kez daha ispatladı..

 • Kadınsız Milliyetçilik olmaz!

  Öyle bir yerleştirilmiş ki beynimize Milliyetçiliğin erkek duygusu olduğu.. Sanki Milliyetçi deyince hemen tank'ı top'u toplayıp savaşa giden kara kaşlı kara bıyıklı adamlar belirmiş gözümüzde.

 • Bir dostu olmalı insanın..

  Öyle bir olmalı ki o dost, varlığı bile yetmeli kendini güvende hissetmen için.. Bilmelisin başın dar'a düştüğünde koşup geleceğini. Seninle aynı hayali kurabilendir o..