Nalan Erbaş

Nalan Erbaş

Hakkında

15.12.1966 Kütahya doğumlu Nalan Erbaş'ın babası Kırşehir, annesi Eskişehir'lidir. Asker bir babanın kızı olan Nalan Erbaş Türkiye'nin ilk kadın Belediye Başkanı'nın torunudur. Ankara Cumhuriyet lisesini bitirdikten sonra evlenmiş ve bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Eşinden ayrıldıktan sonra eğitimlerine devam etmiş, Temel eğitim psikolojisi, Sosyal gelişim, yabancı dil, Yönetim ve liderlik eğitimleri almıştır. Uzun yıllar tekstil imalat sektöründe çalışırken siyasetle ilgilenmeye başlamıştır. 

Bengütürk TV'de siyaset programı, Özlem radyoda uzunca bir süre program yapmış, 2007 yılında Ogün Gazetesinde yazarlık yapmaya başlamıştır. Pek çok Milletvekiliyle ortak çalışmalar yapmıştır.

Uzman Jandarmaların sorunlarını meclise taşıyıp çözüme ulaşmasına destek olduğu için (EMUJAD) ve pek çok kurumdan ödüller almıştır. 2011 yılında Habertürk ve Cine 5 TV tarafından yılın annesi seçilmiştir. TUTAP (Turizm Tanıtma Platformu)  ve Birinci dergisinde halen genel koordinatörlük yapmaktadır.
Toplam 156 yazı listeleniyor
 • Çocuk bedeninden elinizi çekin..

  Çocuk ve taciz!.. Bu iki kelimenin yanyana olması bile insanın kanını donduruyorken, bunu uygulayanlara neler yapılmalı daha kafamda o kadar büyük ceza şekli bile bulamadım.

 • ​MKE müdürünün tutuklanması..

  MKE Kırıkkale silah fabrikası müdürü Mustafa Tanrıverdi tutuklandı. İddiaya göre (gerçi iddia değil suç üstü yapılarak ortaya çıkan bir durum) yerli piyade tüfeği projesini 1.2 milyon TL'ye satacaktı.

 • Rusya ve Suriye ile fiili bir savaşa girermiyiz?

  Suudi Arabistan, Işid ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin kişilik ordu gönderme planı yürütüyormuş. Bu ordunun ise Suriye topraklarına Türkiye üzerinden girmesi planlanıyor deniliyor.

 • Terör'e çözüm önerileri..

  Hayatta ölümden başka her şeye çare olduğuna göre, teröre çözüm de mutlaka olmalı. Kesinlikle çok zordur ama inanıyorum ki çözümsüz değildir.

 • Yaşamın temeli 'güven'...

  Arı'nın bile ağzında bal varken, arkasında iğne olması kimseye tedbirsiz güvenmememiz için bir işaret! .

 • Akademik örgüt (!)

  Bu suça ortak olmayacağız diye bağıranlara soruyorum !..

 • Asla vazgeçmeyecekler (FETÖ)

  Zaman Gazetesinin 19 Aralık 2015 tarihli bir haber başlığı 'Diyarbakır Ulu Camii'nde asırlar sonra ilk kez ezan okunmadı, Cuma namazı kılınmadı'

 • Histerik Putin..

  ​Putin açıklamalar yaparken kendi ikiyüzlülüğünü de ortaya koyuyor farkında değil, kendi ağzıyla bozuk niyetini anlatıyor.

 • ​Kifayetsiz muhterislerin cemaati 'paralel'...

  Cennet veya cehennemin anahtarının Allah tarafından cemaat liderine verildiğini düşünen 'nakil akıllı'ların hain olmaları gayet normaldir. Yaradana şirk koşanlar, kullarına neler yapmaz ki..

 • Kendini değiştirmeyen hiç bir şeyi değiştiremez..

  Rahmetli Demirel'in dediği gibi, millete kızılmaz ve küsülmez. Sandıktan çıkan sonuca saygı duymak gerekir. Ama seçilenlerde hukuka ve topluma saygılı olsun.