Necmi Özdemir

Necmi Özdemir

Toplam 80 yazı listeleniyor
 • Akıllı şehir yolculuğu (VI) a2 Teknoloji ile güvenli şehirler

  2012 yılında kurulan ve 2015 yılından bu yana Güvenli Şehirler alanına odaklanan a2 Teknoloji, özellikle Video Analiz çözümlerine odaklanmış olan yenilikçi, başarılı ve dinamik bir teknoloji firması.

 • Akıllı şehir yolculuğu (V) Gaziantep

  Şehirlerin teknoloji desteğiyle kalkınmasını ve şehir hayatının zenginleştirilmesini hedefleyen "Akıllı Şehir Gaziantep" yolculuğu, 2014 yılında Turkcell'le başladı, 2015 yılında hayat buldu, 2019 ve sonrasında yeni bir vizyonla ve insan odaklı yaklaşımla devam ediyor…

 • Akıllı şehir yolculuğu (IV) Proline ile akıllı şehir yönetim sistemleri

  Akıllı şehir yolculuğunda bu hafta akıllı şehir yönetim sistemleri konusunda uzman bir firmayı, akıllı ve güvenli şehirlerin tek elden yönetimini sağlayabilen IoT Orkestrasyon Platformu iSIM'in geliştiricisi ve sağlayıcısı olan Türk Teknoloji şirketi Proline'ı paylaşalım istedik.

 • Akıllı şehir yolculuğu (III) Türkiye'nin akıllı şehirleri e-Çalıştayı "Esenler"

  Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilmesi hedeflenen sıfırdan bir akıllı şehir inşasının vizyonunun paylaşıldığı "Türkiye'nin Akıllı Şehirleri e-Çalıştayı "Esenler" telekonferans yöntemiyle yapıldı…

 • Akıllı şehir yolculuğu (II) ISSD ile akıllı trafik çözümleri

  Yazı dizimizde bu hafta akıllı şehir yolculuğunun paydaşlarından, akıllı trafik sistemleri konusunda uzman, Ülkemizde ilk üç firmadan biri olan ISSD'yi paylaşalım istedik. Ve yeni normalde de güvenli hayatlarımızın günlük döngüsünde olmaya devam edecek bu yapıyı, firmayı mercek altına aldık.

 • Akıllı şehir yolculuğu (I) Sakarya

  Bu yolculuk neden mi…? Çağımızın gereği olan canlı odaklı uygulamaları içeren kamu ve özel sektör akıllı şehir çalışmaları, çeşitli gerekçelerle ya bilinmiyor ya da eksik biliniyor. Bu çalışmaları direkt ya da endirekt ilgililerle paylaşarak pozitif sinerji oluşturmak amacı ile bir yazı dizisine başlıyoruz.

 • Teknoloji, COVID-19 sonrası dünyaya ne katkıda bulunabilir?

  Akıllı teknoloji toplumun virüsü ve sonuçlarını ele almasına nasıl yardımcı oluyor…

 • Yakın geleceğin trendi: Edge Computing (Sınır Bilişim) nedir?

  Sınır Bilişim; uygulamaları ve bilgi işlem kabiliyetini, onlara ihtiyaç duyan kullanıcılara veya "nesnelere" mümkün olduğunca yaklaştırmak için tasarlanmış bir IT sistemidir.

 • Huawei öngörüyor: 2025 için 10 Mega Trend - II

  2025 yılına kadar teknoloji ve endüstri gelişimi konusundaki öngörüleri içeren Huawei, Global Endüstri Vizyonu (GIV) raporuna (Shenzhen, Çin, 8 Ağustos 2019) kaldığımız yerden devam ediyoruz…

 • Huawei öngörüyor: 2025 için 10 Mega Trend - I

  Huawei, Global Endüstri Vizyonu (GIV) raporunu (Shenzhen, Çin, 8 Ağustos 2019) yayınladı. Rapor 2025 yılına kadar teknoloji ve endüstri gelişimi konusundaki öngörüleri içermekte.