Necmi Özdemir

Necmi Özdemir

Toplam 73 yazı listeleniyor
 • Akıllı şehir yolculuğu (IX) Muğla

  Akıllı şehir yolcuğunu planlamak için öncelikle şehri yaşatan ve onu ayakta tutan olguların tespiti gerekmektedir. Bu sebepledir ki "Akıllı Kent" kavramı şehrin coğrafyasına, dokusuna ve insan gereksinimlerine uygun olarak gelişim göstermelidir.

 • Akıllı şehir yolculuğu (VIII) ASİS CT ile şehir teknolojileri

  Akıllı şehir yolculuğumuz bu hafta Türkiye'nin 81 iline ve dünyanın 12 ülkesine bu alanda anahtar teslim çözümler sağlayan ve şehirleri yarına hazırlayan ASİS CT - City Technologies ile devam ediyor.

 • Akıllı şehir yolculuğu (VII) Bursa

  Türkiye'nin ilk Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi Başkanlığı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde kuruldu.

 • Akıllı şehir yolculuğu (VI) a2 Teknoloji ile güvenli şehirler

  2012 yılında kurulan ve 2015 yılından bu yana Güvenli Şehirler alanına odaklanan a2 Teknoloji, özellikle Video Analiz çözümlerine odaklanmış olan yenilikçi, başarılı ve dinamik bir teknoloji firması.

 • Akıllı şehir yolculuğu (V) Gaziantep

  Şehirlerin teknoloji desteğiyle kalkınmasını ve şehir hayatının zenginleştirilmesini hedefleyen "Akıllı Şehir Gaziantep" yolculuğu, 2014 yılında Turkcell'le başladı, 2015 yılında hayat buldu, 2019 ve sonrasında yeni bir vizyonla ve insan odaklı yaklaşımla devam ediyor…

 • Akıllı şehir yolculuğu (IV) Proline ile akıllı şehir yönetim sistemleri

  Akıllı şehir yolculuğunda bu hafta akıllı şehir yönetim sistemleri konusunda uzman bir firmayı, akıllı ve güvenli şehirlerin tek elden yönetimini sağlayabilen IoT Orkestrasyon Platformu iSIM'in geliştiricisi ve sağlayıcısı olan Türk Teknoloji şirketi Proline'ı paylaşalım istedik.

 • Akıllı şehir yolculuğu (III) Türkiye'nin akıllı şehirleri e-Çalıştayı "Esenler"

  Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilmesi hedeflenen sıfırdan bir akıllı şehir inşasının vizyonunun paylaşıldığı "Türkiye'nin Akıllı Şehirleri e-Çalıştayı "Esenler" telekonferans yöntemiyle yapıldı…

 • Akıllı şehir yolculuğu (II) ISSD ile akıllı trafik çözümleri

  Yazı dizimizde bu hafta akıllı şehir yolculuğunun paydaşlarından, akıllı trafik sistemleri konusunda uzman, Ülkemizde ilk üç firmadan biri olan ISSD'yi paylaşalım istedik. Ve yeni normalde de güvenli hayatlarımızın günlük döngüsünde olmaya devam edecek bu yapıyı, firmayı mercek altına aldık.

 • Akıllı şehir yolculuğu (I) Sakarya

  Bu yolculuk neden mi…? Çağımızın gereği olan canlı odaklı uygulamaları içeren kamu ve özel sektör akıllı şehir çalışmaları, çeşitli gerekçelerle ya bilinmiyor ya da eksik biliniyor. Bu çalışmaları direkt ya da endirekt ilgililerle paylaşarak pozitif sinerji oluşturmak amacı ile bir yazı dizisine başlıyoruz.

 • Teknoloji, COVID-19 sonrası dünyaya ne katkıda bulunabilir?

  Akıllı teknoloji toplumun virüsü ve sonuçlarını ele almasına nasıl yardımcı oluyor…