Hasan Denizyaran

Hasan Denizyaran

Hakkında

Merhaba sevgili Ogün okurları. Bu günden itibaren her hafta yazılarımla karşınızda olacağım. Uzun yıllar Gün Medya ailesinin bir parçası oldum. Ogünhaber aracılığı ile sizlerle buluştuğum için oldukça heyecanlı olduğumuda belirtmek isterim.
 
Ben kimim? Önce buna değinelim
Sanat hayatına küçük yaşta müzikle adım attım. Sanat kariyerimde profesyonel ünvanını alana kadar modellik, çeşitli dizi, tv projelerinde yer aldım. Eğlence ve Televizyon sektörünün içindeki bir kardeşiniz, abiniz, akranınızım. Yazılarım da haliyle bu lezzette olacak.

Yazılarımda hangi konulara değineceğim?
Öncelikle günümüz çağında bir çok genç; dizi, sinema, müzik, modellik gibi iş bölümlerinin içinde yer aldığı sektörün ışıltısına kapılarak o yoldan ilerlemek, bunu meslek edinmek istiyor. Bu ışıltılı yolda karşınıza çıkacak güzellikler olduğu kadar, kötülükler ve dezavatajlar da var. Magazin haberlerinde, verilen röportajlarda, Televizyon programlarında, defilelerde, güzellik yarışmalarında sizlere aktarılanların doğruluğunu, perde arkası olayları, kısacası bütün gerçekleri sakınmadan kaleme alıp siz sayın okurlarıma aktaracağım.

Gördüğüm kadarıyla çeşitli dizi ve televizyon programlarına yapılan sert eleştiriler var. Çoğunlukla bilinçsiz ve kültürsüz bir kesimin başlattığı ve git gide büyüyen, önemli devlet meseleleri varken, gündemi ve gençleri meşgul eden olayları nacizane kendimce yorumlayacağım. Yeri geldiğinde film, dizi eleştirileri yapacak ve RTÜK, TRT vb. kurulların aldığı kararların sektöre nasıl yansıdığından bahsedeceğim. Kısacası sektörün nabzını tutacak ve hiç çekinmeden bütün çıplaklığıyla gerçekleri yazacağım. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Toplam 26 yazı listeleniyor
 • Oyunculuk yapmak isteyenler!

  Oyunculuk mesleğini icra ederken karşımıza çıkan zorluklar nelerdir? Nelere dikkat etmeliyiz ve nasıl bir yol izlemeliyiz?

 • Ocak ayında diziler yayınlanmayacak!

  Merhaba sevgili Ogün okurları.. Sezon arasında bazen izlediğiniz dizinin yeni bölümünün gününde yayınlanmadığı fark etmişsinizdir. Bunun sebebi kanalın reklam bütçeleri için yeniden masaya oturması oluyor.

 • Medya İçerik Sağlayıcıları

  Merhaba sevgili Ogün okurları. Bu hafta sizlere Medya İçerik Sağlayıcı'nın sektöre ve biz seyircilere olan etkisinden bahsedeceğim.

 • Tam yol ileri!

  Merhaba sevgili OGÜNhaber okurları. Fark etmişsinizdir, yazılarımda genelde toplumumuzun içinden ve gündemde karşılaştığımız sorunları kaleme alıyorum. Uzun süredir gündemden düşmeyen bir taksi sorunsalı var.

 • Babacığım...

  Merhaba sevgili Ogün okurları. Uzun bir süre yazmıyordum. Bana neden yazmadığımı sorduklarında, bir sonraki yazımın babamla ilgili olacağını söyledim.

 • En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır

  Bu hafta Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözleriyle yazıma başlamak istedim. 'En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır'.

 • Tekelleşme bitiyor!

  Daha önce 'Televizyon Sektöründe Tekelleşme' yazımı okuduysanız, işi bilip bilmemesine bakmaksızın 'Tanıdığa iş yaptırma' yoluyla sektörün ağır darbeler aldığını ve bir gelişim kaydedemediğinden bahsettiğimi bilirsiniz.

 • Saygısızlık!

  Cinsel yönelimler ve bunlara verilen tepkiler gündemimizi meşgul ediyor. Kimine göre doğru, kimine göre yanlış. Kimine göre bunu ifşa etmek en büyük yanlış. Kimine göre alenen yaşanmalı, kimine göre gizli kapaklı.

 • Kadınlar da insandır!

  Maalesef ki gündemden hiç eksik olmayan tecavüz ve ölüm haberleri yine gündemde. Siz de biliyorsunuz ki bu sadece görünen kısmı..