Hasan Denizyaran

Hasan Denizyaran

Okullar açıldı!

Bir yaz tatili daha bitti ve hafta başı okullar açıldı. 2019-2020 eğitim yılında 18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyondan fazla öğretmen eğitim ve öğretime başladı.
Okullar açıldı!
Hayatlarını kazanmak ve hayallerindeki mesleklere bir adım daha yaklaşmak için öğrenim gören pırıl pırıl kardeşlerimize öncelikle başarılar diliyorum.

Zor olduğunu kabul ediyorum.

Stresli ve bir o kadar da eğlenceli günler sizleri bekliyor. Okul yıllarının tadını çıkarmanızı ve aldığınız eğitimden maksimum şekilde yararlanmanızı tavsiye ederim. İnanın ki hayatınızın en güzel zamanları ve yılları.

Arkadaşlığın ve dostluğun, yaşam mücadelesinden kopup kendi dertlerinize düştüğünüz en güzel yılları.

Gelecek için kaygılanmak insani bir refleks. Kendinizi çok stres altına sokmayın. Siz hedefinizi belirlerseniz ve o yolda ilerlerseniz zaten başarılı olacaksınız.

Bazı aileler gerçekten ders konularında baskıcı olabiliyor. Onlarla tartışmak yerine alttan alın. Bazı öğretmenler sizi zorlayabilir ve sinirlerinizi bozabilir. Onları saygınızı bozmadan idare edin.

İnsanların karşısına, elinde olmayan sebeplerden problemler çıkabilir. Fakat çoğu problemi kendi kendimize yaratırız. Bardağın dolu tarafından bakıp keyifli ve yararlı vakit geçirmeye odaklanırsanız sizin için daha katlanılabilir bir sene olur.

Özellikle sınav zamanları ve okula hazırlık sınavlarına hazırlanan kardeşlerimin psikolojisini biliyorum.

Hayat tamamen bu sınavlardan ibaret değil!

Düşerseniz tekrar kalkıp daha güçlü bir şekilde yola devam edebilirsiniz ve hata yapmaktan asla korkmayın!

İnsan yaptığı hatalarla büyür ve olgunlaşır.

Yaptığınız hatalar yüzünden karşınızda durup sizi uyaran, kızan insanlar olacak.

Onlara ne kadar kızsanız ve demoralize olsanız da okul hayatınız bittiğinde, hayatın birçok evresinde karşınıza bu tip insanların çokça çıkacağını ve aslında bunun da sizin ilerki hayatınıza hazırlık, bir demo olduğunu söyleyebilirim.

Sosyalleşmeyi unutmayın!

Spor, müzik, sanat vb. aktiviteler hem zihinsel hem de fiziksel olarak sizi oldukça geliştirecek ve hangi mesleği yapmak isterseniz isteyin ülkemize daha faydalı bireyler olarak yetişmenizi sağlayacak.

Herkes doktor veya mühendis olmak zorunda değil.

Hakkıyla yapılan her iş hakettiği değeri bulur.

Siz hayallerinizden asla vazgeçmeyin ve başkalarının sizi yönlendirmesine izin vermeyin.

Hayatta en önemli şeylerden biridir mutlu olmak.

Bir tane hayatınız var.

Onu başkalarının fikirleri yüzünden heba etmeyin.

Yolunuzda yürüyün.

Yolunuz açık olsun güzel kardeşlerim.


Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoşça kalın...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Aylin guzeller
    Doğru yazdıklarınız herkesi altan almamız kerek hacalari altan almamız gerek evet herkes yaptigi hatalarıyla büyür Ve herkese bol başarılar 😊