Taha Nusret Bozkurt

Taha Nusret Bozkurt

Toplam 31 yazı listeleniyor
 • Okumanın sorumluluğu

  Günümüzde okumak, öğrenim görmek sadece bir meslek sahibi olmak ve bu doğrultuda da çok zengin olmak ve kendi hayat standardını yükseltmek için bir araç olarak görülüyor. Peki, okumak sadece bireysel fayda için midir? Topluma yönelik, devlete yönelik bir fayda olamaz mı?

 • Okumak cehaleti alıyor fakat…

  Okumak, eğitim görmek insanı değiştiren, güzelleştiren, tabiri caizse insanı üst sürümlere taşıyan bir süreç. Birçok konu ile ilgili sürekli "Eğitim her şeyin başı" diyoruz. Fakat eğitimden kasıt eğer okul okumaksa tek başına okumak sahiden yeterli mi?

 • İyisiyle kötüsüyle geçmiş ve gelecek..

  Bu hafta içi sosyal medya gündemini 'geçmiş' konusu fazlası ile meşgul etti. Siyasilerin kimisi geçmişte yaşananların kötülüğünü anlattı, kimi ise iyiliğini. Sizce geçmiş tam anlamıyla kötü veya tam anlamıyla iyi mi?

 • Saygı herkese gerek!

  Günümüzde her ortamda 'Saygı lazım, saygı gerek' gibi içinde saygı geçen bir sürü söz duyuyoruz. Peki, nedir bu saygı? Sadece büyüğe mi gösterilir? Saygılı bir insan nasıl olmalıdır? Bu yazıda bu sorulara cevap arayalım.

 • 2020'ye veda edip, 2021'e başlarken…

  Eksisiyle, artısıyla 2020 yılını geride bırakarak yepyeni bir yıl olan 2021'e umutlarla, hayallerle adım attık. Bakalım bu yıl bizleri ne bekleyecek? Daha huzurlu bir yıl mı yaşayacağız, yoksa gelen gideni aratacak mı?

 • Yeni normalin iş hayatına maliyeti

  COVİD-19'un başından itibaren pandemi bitse bile birçok şeyin eskisi gibi olmayacağı her platformda konuşuluyor.

 • Macron, İslam düşmanlığı ve 'Demokratik Avrupa'

  Bir süredir kendini sözde demokratik, farklılıklara saygılı gibi gösteren bizim özendiğimiz Avrupa ülkelerinin kepazeliklerini izliyoruz.

 • Azerbaycan'ın haklı davası..

  'Ermenistan' denen terörist ülke, 30 yıldır Azerbaycan topraklarını uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını da hiçe sayarak işgal ediyor ve sürekli Azerbaycan’a saldırıyor. Azerbaycan ise haklı olarak kendini müdafaa ediyor. Biz de Azerbaycan’ın bu haklı davasında yanındayız.

 • Vakalar neden yükselişte?

  Ülkemizde ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde gördüğümüz Covid-19 vakaları bir dönem alınan tedbirlerle günlük 700 vakaya kadar inmesine rağmen şuan tekrardan yükselişe geçerek 1.700'lü rakamlara çıktı. Peki, günlük vaka oranları neden yükseliyor?