Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmaya istinaden 27 Temmuz’da Ovacık ilçesi Paşadüzü ve Mollailer köyünde ikamet eden H.Y. isimli şahsın ev ve eklentileri ile 6 Ağustos’ta S.S. isimli şahsın ev ve eklentilerinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda 88 kök kenevir bitkisi, 1 kilo 634 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler H.Y. ve S.S. Ovacık Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak Tunceli Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
Tunceli’de uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama
Tunceli’de jandarma ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 88 kök kenevir bitkisi ile 1 kilo 634 gram kubar esrar ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.
![Cem Sultan](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/31/0aa31697-78c4-4409-813f-53128090d0c0.jpg)