DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Yerel

Taşköprü’de 18 Mart’a Coronavirüs nedeniyle buruk kutlama

Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl kutlamaları ülke genelinde ilk kez ulusal bir sağlık tedbiri nedeniyle buruk kutlandı.
Taşköprü’de 18 Mart’a Coronavirüs nedeniyle buruk kutlama
İrfan Salcı -

Çanakkale Deniz ve Kara savaşlarında deniz ve karadan yapılan tüm saldırılar da göğüs göğüse kahramanca savaşarak bu vatan, bu millet ve bu bayrak için can ve kan veren binlerce şehidimiz ilk kez bu kadar mahsun anıldı.
Coronavirüs tehdidi nedeniyle ülke genelinde alınan tedbirler doğrultusunda tüm yurtta sade bir törenle kutlanan 18 Mart Zaferimizin 105. Yılı sabah saat 10:30’da Taşköprü Şehitliği’nde Atatürk Anıtı’na Kaymakam İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Emniyet Müdürü Murat Güven, İlçe jandarma Komutanı Yasin Bulut ve Şehit ve Gaziler Derneği başkanı Bayram Şenel’in katıldığı programda anıta çelenk sunumu yapıldı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kuran-ı Kerim okunması ile program son buldu.

Programın ardından şehit kabirlerini ziyaret eden Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılı Münasebeti ile İlçe Şehitliğimizi ve İlçemizde bulunan aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Bugün bu topraklarda Türk olarak Müslüman olarak özgürce yaşıyorsak sebebi onlardır. Şehitlerimize ve gazilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, ülkemizi de tehdit eden Coronavirüs nedeniyle Milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

DTR Elektrik Kule Reklamı - Detay Altı
Yorum Yazın