TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Yerel

Mete Yarar Kastamonu’da

Emekli subay güvenlik uzmanı ve yazar Mete yarar Kastamonu’da 15 Temmuzun yıl dönümünde düzenlenen programa konuşmacı olarak katılacak.
Mete Yarar Kastamonu’da
İrfan Salcı - 15 Temmuz’da ülkemizin bekasına ve bölünmez bütünlüğüne kasteden fethullahçı terör örgütünün kalkıştığı hain darbe girişimini ve bu darbe girişimini bastıran halkın ve iktidarın ortaya koydu duruşun yıldönümü olan bugün 15 Temmuz 2019 tarihinde terörü ve bir terör örgütünün nasıl darbeye kalkışa bildiğini anlatmak üzere akşam saat 21 de konuşmacı olarak sahneye Mete Yarar çıkacak.

15 Temmuzun yıl dönümünde organize edilen programa tüm Kastamonu halkı davetli.

Mete Yarar kimdir:
Mete Yarar, 10 Nisan 1967 Samsun’da doğmuştur. Asker, güvenlik danışmanı ve yazardır. Karar gazetesinde yazmaktadır.
1988 yılında Kara Harp Okulundan piyade teğmen olarak mezun olduktan sonra 16 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptı. 10 yılı aşkın bir süre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hizmet verdi, sınır ötesi operasyonlarda yer aldı. Son görev yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan binbaşı rütbesi ile 2004 yılında emekliliğine 1,5 yıl kala kendi isteğiyle ayrıldı. 

2015 tarihli 60 Yıllık İttifakta Son Gün adlı bir romanı ile 2016 tarihli Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz adlı bir inceleme kitabı vardır. Ayrıca bir röportajında, Arap Baharı’nı, başlayacağı yerden nasıl olacağına kadar doğru tahmin eden 2020’ye kadar yaşanabilecek olayları ve yol haritasını yazdığı ama yayınlatmadığı 2006 tarihli bir kitabı da olduğunu açıklamıştır.
 
TIC Detay Altı
Yorum Yazın