DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Yerel

KASYOT üyeleri Penbe Han'da buluştu

Kastamonulu Şair Yazar ve Ozanlar Topluluğu (KASYOT) Üyeleri, Penbe Han Restaurant’ta bir araya gelerek topluluk olarak neler yapmak istediklerini anlattı.
KASYOT üyeleri Penbe Han'da buluştu
Amaçlarının şair, yazar ve ozanlar arasında birlik ve beraberlik içinde olmalarını sağlamak olduğunu aktaran üyeler, yazarların yayınevleriyle olan sıkıntılarını çözmek içinde faaliyette bulunacaklarını belirtti. 
İstanbul’da yaşayan Türkan Kebeci, Ahmet Tığlı, Mertcan Karacan, Mustafa Çifçi, Rafettin Ayvacı, Nejla Bilgin’in önderliğinde kurulan Kastamonulu Şair Yazar ve Ozanlar Topluluğu, Mehmet Sayan, Numan Karanlık, Ata Erdoğdu, Orhan Salcı, Mümtaz Tiftik ve Hulusi Sıvacı aracılığıyla yaklaşık 80 üye ile çalışmalarına başladı. Sosyal medyadan KASYOT çatısı altında birleşen üyeler, yakın bir zamanda kasyot.com sitesiyle de şair, yazar ve ozanlara ulaşmayı hedefliyor.  Kültür, sanat çalışmalarıyla ses getirmek isteyen topluluk üyeleri, şair ve yazarlar ontolojisi hazırlığına başladı.  Ayrıca gençlerin eserlerinin topluma kazandırmak için de yardımcı rol üstleneceklerini ifade eden Kastamonulu Şair  Yazar ve Ozanlar Topluluğu (KASYOT) Üyeleri, edebiyat söyleşileri de gerçekleştireceklerini söyledi.
TIC Detay Altı