DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
TİC Haber Kule - Sağ
  • Yerel

KASİAD'tan Parçal'ı ziyaret

Ahmet Katar, Kastamonu'da ortak aklın hakim olduğu platform kurulması talebini yineledi, Parçal ise bu talebe destek verdi...
KASİAD'tan Parçal'ı ziyaret
İrfan Salcı -
Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi, İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Güray Parçal'ı makamında ziyaret etti.
Ziyaretin amacının, yeni dönem İGM Başkanı Güray Parçal'a 'hayırlı olsun' temennisini iletmek olduğunu kaydeden KASİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar, geçtiğimiz aylarda gündeme taşıdığı "Kastamonu'da Platform kurulması" önerisinin detaylarını Güray Parçal ile paylaştı.
 
Platform'un zaman kaybedilmeden kurulmasının, ortak akılla üretilmeyen her projenin Kastamonu için zaman kaybı olduğunu ifade etti. Bu taleplerinin Kastamonu'nun çıkarına olacağını savunan Ahmet Katar, Kastamonulular olarak Kastamonu'nun sorunlarını bu platformun çatısı altında medenice konuşabilmeleri gerektiğinin öneminin altını çizdi. Katar: "Biz KASİAD Kastamonu Şubesi olarak, kurulmasını istediğimiz platformda Kastamonu'daki sivil toplum kuruluşlarının, kanaat önderlerinin, büyük sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin ve seçilmişlerin yer alması gerektiğini düşünüyoruz. Bu platform kurulsun derken temel amacımız; Kastamonu'ya para girişinin sağlanması, nakit akışının hızlanması, özellikle sanayi ve kent turizmi alanında kısa-uzun vadeli neler yapılabilir bunların konuşulmasıdır. Bunun için de artık zaman kaybı olsun istemiyoruz" dedi.
 
İGM Başkanı Güray Parçal'ı yeni görevinden ötürü tebrik eden Ahmet Katar: "İl Genel Meclisi Başkanımız ile uyum içerisinde çalışma arzusundayız. Kastamonu'nun gündemine taşıdığımız Platform konusunda Sayın İl Genel Meclisi Başkanımızın da desteğini bekliyoruz. Bizim de İl Genel Meclisi’nin çalışmalarına sunabileceğimiz katkı olursa her daim elimizden gelen gayreti göstereceğimizi bilmelerini isterim. Gayet uyum içerisinde çalışan bir meclis yapısı görüyoruz. Bu da hizmet anlamında bizleri mutlu ediyor. İl Genel Meclisimizin çok değerli başkanı Sayın Güray Parçal ve tüm meclis üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz" dedi.
 
KASİAD ailesinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İGM Başkanı Güray Parçal ise, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. KASİAD Kastamonu Şubesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiğini kaydeden Güray Parçal, Platform kurulması noktasındaki çalışmaları destekleyeceğini söyledi.
 
Ziyaret, KASİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar tarafından İGM Başkanı Güray Parçal'a plaket takdim edilmesiyle son buldu. 
TIC Detay Altı
Yorum Yazın