• Yerel

Coronovirüs şüphelilerinin tahlil sonuçları açıklandı

Kastamonu Valiliğinden Coronovirüs şüphesi ile ilgili son dakika açıklaması
Coronovirüs şüphelilerinin tahlil sonuçları açıklandı
İrfan Salcı - Geçtiğimiz günlerde İran'dan Van'a, Van’dan da Kastamonu'ya gelen ve aşırı ateş, kusma şikayeti ile Kastamonu Devlet Hastanesinde coronovirüs şüphesi ile karantinaya alınarak tahlilleri yapılan kişilerin tahlil sonuçları geldi.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz tarafından  tahlil sonucu hakkında yapılan açıklama şöyle:

"BASIN BİLGİ NOTU:
21 Şubat 2020 tarihinde Van –İstanbul seferi yapan bir otobüs ile Tosya ilçesinde inerek, ilimize gelen bir vatandaşımız 26/02/2020 tarihinde Kastamonu Devlet Hastanesi Acil Servisine Yüksek Ateş Bulantı ve Kusma şikayeti ile başvurmuş olup, seyahat esnasında otobüste İranlı vatandaşların da olduğunu beyan etmesi nedeni ile tedbiren Coronavirus (Covid-19) yönünden değerlendirilmek üzere, daha önceden hazırlanmış olan izolasyon alanına alınarak takibe başlanmıştır. Yine aynı evde yaşayan diğer bir vatandaşımız da gribal enfeksiyon benzeri bulgular olması nedeni ile tedbir amaçlı Coronavirus(Covid-19) yönünden değerlendirilmek üzere izolasyon alanına alınarak takibe başlanmıştır. Aynı evde yaşayan diğer bireyler de İl Sağlık Müdürlüğü’müzce takip altına alınmıştır.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun yönergeleri doğrultusunda hastalardan alınarak Ankara’da bulunan Ulusal Viroloji Laboratuvarına gonderilen örneklerin sonucu NEGATIF çıkmıştır. "
Yorum Yazın