TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Yerel

AKED’den Polonya etkinliği

Erasmus + Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında Akademi Kültür ve Eğitim Derneğinin ortak olduğu Bölgesel Lehçe başlıklı proje kapsamında Polonya'da ulusötesi toplantı düzenlendi.
AKED’den Polonya etkinliği
İrfan Salcı -  İspanya, İtalya ve Portekiz’den proje ortakları Polonya'nın Bytom şehrinde toplantıya katıldılar.
Dernek Başkanı Suzan AVANOĞLU, dernek üyeleri ve misafir katılımcıların yer aldığı 24 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Polonya’nın Bytom şehrinde düzenlenen 3. proje toplantısı başarıyla sonuçlandı.

Proje kapsamında Polonya, Türkiye, Portekiz, İtalya ve İspanya’dan katılımcıların bir aaraya geldiği toplantıda önce Türkiye adına AKED Başkanı Suzan AVANOĞLU Kastamonu Lehçesi ile ilgili bir sunum yaptı. Daha sonra farklı ülkelerin yemeklerinin sunumu gerçekleştirildi. Ülkemizin yemekleri ise lise son sınıf öğrencisi Zeynep Sude AVANOĞLU tarafından yapıldı.
Yemeklerin ilgi gördüğü sunumda yemek tarifleri paylaşıldı. Proje toplantısında ayrıca Polonya’da lehçelerin ortaya çıkması ve lehçelerle yerel kıyafetler üzerinde duruldu. Ülkeler yerel kıyafetleri ile ilgili sunumlarını yaptılar. Katılımcılar farklı ülkelerin yerel kıyafetlerini deneme fırsatı da buldular. Ülkelerin sunumları yaptıkları toplantı sonlarında Polonya’nın tarihi ve turistik yerleri ile müzeleri ziyaret edildi.

Toplantı, katılımcılara ve misafir katılımcılara sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın