Kuzey Suriye Rakka'dan bize bir mektup var 

Bu mektubu, kuzey Suriye de bulunan bir kişi bana gönderdi, tam olarak aktardığı gibi anlatıyorum, gerçek aktarımla.
Kuzey Suriye Rakka'dan bize bir mektup var 
Çok değerli şehzademiz inşallah afiyetesiniz. Kaldığım bölge ile ilgili size basında bilinmeyen bazı gerçekleri yazıyorum.

"Barış Pınarı Operasyonu" hakkında bilmediğin nedir?

Herkes Barış Pınarı operasyonu , Türk askerinin Suriye topraklarına bir girişim olduğunun konuşuyor.

Lakin bu bir hatadır, bu topraklar 2012 den beri Suriye egemenliğinden (hükümeti) elinden çıkmıştır (ورج افا ) bu yani Kürt dilinde "Batı Kürdistan" demektir .Ülke yönetimini özgür ordu gruplarından aldığında, bu PKK'nın ilk yaptığı şeydi, Rasulayn daki büyük camilerin minberine çıkıp ve "Müslüman ve Araplar için ilk defa yüksek sesle şöyle bağırdılar, Muhammedin itleri nerdesiniz? Sonra Suriye devrimine ortak olan insanların evlerini, mahallelerini ve tamamen arap köylerini yıkarak şerefsizce evlerini gasp edip ve ülkelerinden kovdular. Asıl ev sahipleri göç ettirilmeye zorlandı, kalan bölge ve şehre Kürt ismi verdiler, mesela Resulayn (resi kenih) Telabyad (derbes bih) ve birçok yere Kürt ismi oldu.

Ülke için yeni bir kanun koydular ve halk Meclisi ve Bakanlıklar kendilerine başkan tayin ettiler, kanuna hükmeden ve kendilerine özel mahkemeler yaptılar, Belediye yapıp kurdukları yere personel tayin ettiler. .

Kürt dili ülkede resmi dil oldu, eğer herhangi bir Suriyeli vatandaş diğer illerde doğmuş ise mesela Halep eski Şam gibi Kürdistan bölgelerine başvuru yapabilir, ancak o bunu bir Kürt'ün kefaleti olmadan yapamaz.

Gençleri yeni Kürdistan devleti ordusu için zorunlu hizmete mecbur bıraktılar ve tamamen kürt dilinde müfredat basttırdılar. Memnun olmamalarına rağmen kürt dilinde, Kürdistan'a özel bir din kitabı yazıldı.

Çocuklar zerdüst din eğitimi alıyor ve Allah zerdüsttür diyorlar.

Tüm duvar, meydanlar, iş yerlerinde ve arabalarda Öcalan posteri asıldı. O pkk kurucusu olan Türktür. Bu yüzden Türkiye, Suriye devlet egemenliğine kendinizi alıştırmayın (hazırlamayı) bilakis (ورج افا) ile ve Allahsız olan pkk savaşın, Müslüman Suriyelilerle değil.

Barış pınarı operasyonu hakında bilmediğiniz ve size uyarılması gereken bir uyarı niteliğindedir. Lütfen sizden ricam kimliğim saklı kalsın..

Evet Değerli okuyucularım bize gelen bu mektubu sizinle paylaşmak istedim lütfen bol bol paylaşın ve hakikatı anlayın Allah Milletimizi Vatanımızı Bayrağamızı korusun. (Bize mektubu gönderen dostumuzun ismini güvenlik için yayınlamadık, anlayış gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.) Allah'a emanet olun..

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Yasemin
    Kurucusu turk derken ne demek oldugunu anlamadim Allah sanli ordumuzun yardimcisi olsun
  • Mehlika
    çok duygulandım şehzadem Allah razı olsun