Şehzade Orhan Osmanoğlu

Şehzade Orhan Osmanoğlu

Gene içimiz yandı!..

Değerli dostlarım ve okurlarım, bugün yine içimizi yakan bir haberle başladık güne. Yine başlıkları ve gündemi dolduran, yüreklerimizi burkan gözlerimizi dolu dolu eden bir haberle..
Gene içimiz yandı!..

Evladının gözleri önünde katledilen genç anneye mi yanalım, "Ne olur ölme anne!" diye feryat eden on yaşındaki kızına mı?

Söylenecek çok şey var fakat kelimeler aciz kalıyor, ifade etmek mümkün olmuyor.

Öncelikle devletimize bu konuda çok önemli işler düşüyor, kadınların, çocukların, hayvanların daha doğrusu canlıların korunması açısından kolluk kuvvetlerinin yetkileri genişletilmeli, yasalardaki boşluklar doldurulmalı, cezalar gözden geçirilmeli, caydırıcı hale getirilmeli.

Bir diğer meselemiz de eğitim meselesidir. Eğitim deyince akla okullar, üniversiteler geliyor. Evet bunlar da önemli fakat eğitim sadece okul vasıtasıyla yapılmaz.

Evlerimizin içlerine kadar giren tv'ler aracılığı ile yayınlanan programlar ve internet yayınları toplumun okuyan, okumayan her kesiminden insanı yönlendiriyor ve bilinçaltı eğitime tabi tutuyor.

Bugün çoluk çocuk hiçbir sakıncası yok diye izlediğimiz dizilerin büyük çoğunluğunda şiddet, bilinçaltımıza sıradan bir algıymış gibi işleniyor.

Bunlar da denetim altına alınıp yasalarla kontrol edilmelidir.

Devlet üstüne düşeni yaptıktan sonra toplumca bir silkelenmeli olanı biteni sorgulamalıyız.

Bu noktada yaşanan son hazin olayda benim şahsen dikkatimi çeken nokta bu olay yaşanırken çekilen video kaydıdır. Orda çok acil müdahale edilmesi gereken bir durum var ve hatta saniyeler bile o anda çok değerli, yapılacak bir müdahale, bir tampon belki hayat kurtaracaktı. Olayları sosyal medyada paylaşma çılgınlığı asla bir insan hayatının önüne geçmemelidir.

Benim gözümde bu olayı gerçekleştiren kadar, orada izleyip, video çekip hiç bir şekilde müdahale etmeyenler de suçludur.

Evet dostlarım biz ne söylersek söyleyelim, ne yazarsak yazalım ateş düştüğü yeri yakar derler ya işte öyle hiçbir söz ve yazı bu hazin ve üzücü olayın ağırlığını hafifletmeyecek.

Tek temennimiz ve duamız bunu yapanın en ağır şekilde cezalandırılması ve bunun son olması ve böyle olayların bir daha yaşanmamasıdır.

Bu vesile ile hayatını kaybeden hanım kardeşimize Allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum.

Allah'a emanet olunuz!

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Şevki Özsalmanlı
    Sizlerle beraber Şehzadem inşallah
  • Yüksel tetik
    Allah sizden razı olsun. Bende aynı fikirdeyim.
  • Turkan gulap
    Allah rahmet eylesin. Böyle seyler maalesef oluyor, ben de maruz kaldim senelerce. Önce insan olmak ve musluman nasil olur onu ögrenmek lazim. Bu is önce annelere dusuyor evlatlarina ögretmeleri lazim.