Pınar Dura Özer

Pınar Dura Özer

Hakkında27 Ocak 1980 tarihinde İstanbul’da doğan Pınar Dura Özer, Doğuş Üniversitesi İşletme okumuştur. Medya hayatına NYV "Kime Diyorum Ben" programının ekibinde çalışarak başlamıştır.  Star TV  ve  Mynet’in müşterisi olduğu Emma Ajansında metin yazarlığı yapmıştır. 

Haber Konseyi internet sitesinde köşe yazarlığı ve ünlülerle de röportajlar yapmıştır. Köşe yazarlığı dikkat çekince TVEM Televizyon kanalından program teklifi almıştır. Hafta içi her gün ünlülerin konuk olduğu canlı yayın magazin yorum programı yapmıştır. 

2 sene televizyon program sunuculuğu yaptıktan sonra, günümüzde senaryo ekibiyle çalışmaya başlamıştır. 2017 senesinde sanatçı Cem Özer ile evlendi.

Yaz döneminde yayınlanması beklenen bir dizi projesinde çalışmakta. 
Toplam 156 yazı listeleniyor
 • Haftanın filmi: Parazit

  Parazit, 2019'un en iyi filmlerinden biri olarak nitelendirilen, güçlü dramasıyla, yenilikçi komedi tarzıyla, romantik, şiirsel ve melankolik bir film.

 • Türkiye'nin Nabzı..

  Karantina günlerinde, yerli dizilerimiz de bir süreliğine ara verdi.

 • Haftanın yerli dizisi: 'Payitaht Abdülhamit'

  TRT ekranlarında dört sezondur yayınlanan, Sultan Abdülhamit’i Bülent İnal’ın canlandırdığı tarihi dizi, başladığı günden beri başarı istikrarını bozmuyor.

 • Haftanın yabancı filmi: Ford V Ferrari-Asfaltın Kralları

  Jez Butterworth, John-Henry Butterworth ve Jason Keller'ın yazıp, James Mangold'ın yönettiği 2019 ABD yapımı biyografik dram türü bir film.

 • Haftanın yabancı dizisi: Freud

  'Freud', Netflix yapımı; yönetmeni Marvin Kren... Senaryosunu ise yine Marvin Kren ile birlikte Benjamin Hessler ve Stefan Brunner kaleme alıyor.

 • Haftanın yerli yapımı: Hizmetçiler

  Meksika yapımı olan ve Amerika'da da 'Devious Maids' ismiyle izleyici karşısına çıkan, Eva Longoria'nın da hem oyuncusu hem de Executive Producer'ı (Yönetici Yapımcısı) olan dizinin Türk uyarlaması da ses getirdi.

 • Haftanın yabancı filmi: Spenser Kanunları

  Ace Atkins'in 'Wonderland' romanından uyarlanmış, Peter Berg'in yönettiği ve Sean O'Keefe ve Brian Helgeland'ın senaryosunu üstlendiği aksiyon komedi türündeki Spenser Kanunları Netflix portalında yayınlanıyor.

 • Haftanın yabancı dizisi: Amazing Stories

  Apple TV'nin en büyük satış noktalarından biri de düzenli olarak yayınlanan orijinal TV şovlarıdır.

 • Haftanın yerli dizisi: Öğretmen

  Fox Tv’de yayınlanan, Koray Kerimoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği Öğretmen dizisi, daha ilk bölümüyle bütün dikkatleri üzerine çekti.

 • Haftanın yabancı filmi: The Two Popes

  2013 yılında Papa XVI. Benedictus’un beklenmedik istifasını ve bunu takiben Latin Amerika'dan gelen ilk papa olan Papa Francis’in seçilmesini anlatan biyografik hikayenin başrollerini Anthony Hopkins ve Jonathan Pryce paylaşıyor.