Pınar Dura Özer

Pınar Dura Özer

Hakkında27 Ocak 1980 tarihinde İstanbul’da doğan Pınar Dura Özer, Doğuş Üniversitesi İşletme okumuştur. Medya hayatına NYV "Kime Diyorum Ben" programının ekibinde çalışarak başlamıştır.  Star TV  ve  Mynet’in müşterisi olduğu Emma Ajansında metin yazarlığı yapmıştır. 

Haber Konseyi internet sitesinde köşe yazarlığı ve ünlülerle de röportajlar yapmıştır. Köşe yazarlığı dikkat çekince TVEM Televizyon kanalından program teklifi almıştır. Hafta içi her gün ünlülerin konuk olduğu canlı yayın magazin yorum programı yapmıştır. 

2 sene televizyon program sunuculuğu yaptıktan sonra, günümüzde senaryo ekibiyle çalışmaya başlamıştır. 2017 senesinde sanatçı Cem Özer ile evlendi.

Yaz döneminde yayınlanması beklenen bir dizi projesinde çalışmakta. 
Toplam 165 yazı listeleniyor
 • Haftanın yabancı dizisi: Save Me Too (British)

  'Save Me Too' aynı zamanda dizinin başrol oyuncusu olan Lennie James tarafından yazılan bir İngiliz draması.

 • Haftanın yerli yapımı: Çatı Katı Aşk

  Çatı Katı Aşk’ın yönetmeliğini Barış Yöş yapıyor; senaryosu ise Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı ikilisi tarafından kaleme alınıyor.

 • Haftanın yabancı filmi: Charles Angels 2019

  Yazarı ve yönetmeninin Elizabeth Banks'in olduğu, klasik Charlie’s Angels serisinden yeni bir film daha.

 • Haftanın yabancı dizisi: Stateless

  Yvonne Strahovski, Jai Courtney, Fayssal Bazzi ve Dominic West’in başrollerini paylaştığı ( Aynı zamanda bu mini dizinin ortak yapımcısı olan ) Oscar ödüllü Cate Blanchett’ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı Stateless, Netflix portalında yer alıyor.

 • Haftanın yerli yapımı: Kuaförüm Sensin

  'Kuaförüm Sensin' hamur gibi yoğurulan bir yarışma haline geldi. Önce bir kaç sunucu değişikliği sonra jüri değişikliği ve şimdi de format değikliği..

 • Haftanın yabancı filmi: Richard Jewell

  Richard Jewell’in yapımcılığını, Clint Eastwood'un ise yönetmenliğini yaptığı, biyografik drama türündeki filmin oyuncu kadrosunda; Paul Walter, Kathy Bates, Sam Rockwell ve Olivia Wilde yer alıyor.

 • Haftanın yabancı dizisi: 50 States of Fright

  Sam Raimi'nin yapımcılığında, yeni bir platform için üretilen, korku gerilim türündeki bir antoloji serisi olan 50 States of Fright'tın oyuncu kadrosunda; Rachel Brosnahan, Christina Ricci, Ming-Na Wen, Asa Butterfield, Danay Garcia, Travis Fimmel gibi önemli oyuncular yer alıyor.

 • Haftanın yerli yapımı: Bay Yanlış

  Fox TV de yayınlanan, yapımcılığını Gold Yapım’ın üstlendiği, Can Yaman ve Özge Gürel’in başrollerini paylaştığı Bay Yanlış’ın diğer oyuncu kadrosunda ise; Suat Sungur, Gürgen Öz, Serkay Tütüncü, Fatma Toptaş, Sarpcan Köroğlu, Cemre Gümeli yer alıyor.

 • Haftanın yabancı filmi: The Rhythm Section (Ritim Bölümü)

  Reed Morano tarafından yönetilen ve Mark Burnell'in aynı isimli romanına dayanan ve onun tarafından yazılan aksiyon drama filminin başrolünü Blake Lively üstleniyor.

 • Haftanın yabancı dizisi: Snowpiercer 2 Netflix

  Snowpiercer 2; Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho tarafından aynı adı taşıyan filmden uyarlanan, Netflix portalında yayınlanan, bir Amerikan, kıyamet sonrası distopik gerilim televizyon dizisi.