Pınar Dura Özer

Pınar Dura Özer

Hakkında27 Ocak 1980 tarihinde İstanbul’da doğan Pınar Dura Özer, Doğuş Üniversitesi İşletme okumuştur. Medya hayatına NYV "Kime Diyorum Ben" programının ekibinde çalışarak başlamıştır.  Star TV  ve  Mynet’in müşterisi olduğu Emma Ajansında metin yazarlığı yapmıştır. 

Haber Konseyi internet sitesinde köşe yazarlığı ve ünlülerle de röportajlar yapmıştır. Köşe yazarlığı dikkat çekince TVEM Televizyon kanalından program teklifi almıştır. Hafta içi her gün ünlülerin konuk olduğu canlı yayın magazin yorum programı yapmıştır. 

2 sene televizyon program sunuculuğu yaptıktan sonra, günümüzde senaryo ekibiyle çalışmaya başlamıştır. 2017 senesinde sanatçı Cem Özer ile evlendi.

Yaz döneminde yayınlanması beklenen bir dizi projesinde çalışmakta. 
Toplam 211 yazı listeleniyor
 • Haftanın yabancı dizisi: Bridgerton

  Bridgerton, Netflix'in bu sezon en iddialı yapımları arasında yer alıyor.

 • Haftanın yerli yapımı: Gönül Dağı

  Mustafa Çiftçi'nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek uyarlanan "Gönül Dağı", yayınlandığı günden beri, reyting listelerinde birinci olmayı başarıyor.

 • Haftanın yabancı filmi: The Midnight Sky

  The Midnight Sky'ın senaryosu, Oscar ödüllü "The Revenant" filminin yazarlarından biri olan Mark L. Smith tarafından, Lily Brooks-Dalton'ın "Good Morning, Midnight" isimli romanından uyarlanıp yazılmış.

 • Haftanın yabancı dizisi: I Know This Much is True

  Yazar Wally Lamb'in romanından uyarlanan ve dizinin başrol oyuncusuna Emmy'de "En İyi Erkek Başrol Oyuncusu" ödülünü kazandıran 'I Know This Much is True'nun yönetmenliğini Derek Cianfrance üstleniyor.

 • Exxen bize neler sunacak?

  Pandemi döneminde, pek çok işletmeyle birlikte sinemaların da kapanması derken, teknolojinin de gelişmesiyle dijital platformların önemi arttı.

 • Haftanın yabancı filmi: The Prom

  Glee, Amerikan Korku Hikayesi serileri, Pose, Feud, Hollywood ve Ratched gibi sevilen dizilerin yaratıcısı Ryan Murphy, 2018 yılında sahnelenen Tony ödüllü Broadway müzikali olan 'The Prom'u sinemaya uyarladı.

 • Haftanın yabancı dizisi : Your Honor

  Your Honor, bir İsrail televizyon dizisi olan Kvodo'dan, Peter Moffat tarafından uyarlanan dram türünde, HBO yapımı bir dizi ve 10 bölümden oluşuyor.

 • Haftanın yerli yapımı: Akrep

  Yönetmeliğini Gökçen Usta'nın yaptığı, senaryosu ise Erkan Birgören tarafından kaleme alınan dram türündeki dizi, cuma günü Star Tv ekranlarında yayınlandı.

 • Haftanın yabancı filmi: Hillbilly Elegy

  Netflix, J.D.'nin kitabına dayanarak uyarlanan bir filmi, portalında izleyicilere sundu.

 • Haftanın yabancı dizisi: Industry

  'HBO' yapımı olan Industry, sekiz bölümden oluşan, Mickey Down ve Konrad Kay tarafından yaratılan bir İngiliz televizyon dizisi.