Murat Demir

Murat Demir

Trump Bağdadi'yi öldürdük dedi, kanıt var mı? yok..

Gerçekten öldürüldü mü?
Trump Bağdadi'yi öldürdük dedi, kanıt var mı? yok..
ABD Yeni bir oyunun peşinde, Yaklaşan seçimler için TRUMP bir hamle yapmak için çabalıyor. Kısaca kendilerini başarılı görüp DEAŞ’ı yendik o işi bitirdik diye dünya ile adeta alay ediyor.

Tüm herkes tarafından çok iyi biliniyor DEAŞ’ın nasıl ortaya çıktığını, isterseniz şöyle bir hatırlayalım.
Hatırlayalım hatırlamasına ama DEAŞ Terör örgütü BAĞDADİ gerçekten öldümü?bunun içinde bir beyin cimlastiği yapacağız tabi, önce hafızamızı tazeleyelim.

Şanlıurfa Suruç'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ve süregelen zamanda Kilis'te Mehmetçik ile IŞİD arasında çıkan çatışma nedeniyle herkes Google'da IŞİD, DAEŞ, DEAŞ ve DAİŞ'i aradı. Peki bu kelimelerin anlamı ne? IŞİD nasıl var oldu? Lideri kim?

Eski adının Arapça’daki kısaltmasının telaffuzu: Da'iş; okunuşunun Latin alfabesine göre olan DAEŞ ya da DAİŞ, DEAŞ adlarıyla da bilinir.

Petrol kaynaklarına yakınlığı nedeniyle dünyanın en zengin terör grupları arasında sayılmaktadır.
Irak Savaşı'nın yoğun olarak yaşandığı dönemlerde Irak'ın Anbar, Nineve, Diyala, Babil, Kerkük ve Selahaddin illerinde çok büyük etkinlik gösterdi.

Bakuba'yı başkent ilan etti. Halen devam eden Suriye İç Savaşı'nda Suriye'nin İdlip, Rakka ve Halep bölgelerinde varlık göstermektedir.

İslam Devleti, binlerce sivil Iraklı, Irak hükümet üyeleri ve onların uluslararası müttefiklerinin ölümlerinden sorumlu tutulmaktadır.

Irak Savaşı'nın son evrelerine doğru grup gerilemeye başladıysa da, ABD'nin Irak'tan çekilmesiyle 2012'de gücünü tekrar yenilediği ve üye sayısını iki katından fazla artırdığı ortadadır.

Niçin ABD Irak’tan çekiliyor? ABD Irak’ta bir bahane ile SADDAM Rejimini yıkmak ve uydurduğu nükleer ve kimyasal silah var bahanesi ile yaktı yıktı binlerce kişiyi öldürdü ve Terör örgütlerinin türemesine yol açtı ve Dünyanın başına adeta bela etti. En iyi yaptığı iş zaten bu..

2013 yılında El-Cezire'ye sızdırılan bir mektup ve ses kaydıyla El-Kaide lideri Eymen el-Zevahiri, bu grubun Suriye kanadını tasfiye ettiğini açıkladıysa da IŞİD emiri Ebu Bekir el-Bağdadi, bu tasfiye kararını reddettiğini ve grubun Suriye'deki operasyonlarına devam edeceğini açıkladı.

Nisan 2013 ile birlikte IŞİD, Suriye'nin kuzeyinde hızlı bir şekilde askerî güç kazanmaya başladı ve bu bölgedeki en güçlü gruplardan biri oldu.

Nasıl bir terör örgütü askeri güç haline gelir??
Suriye'de etkin olduğu bölgelerde şeriat kanunlarını icraya başladı ve rakip gördükleri askerleri, yabancı gazetecileri, yardım kuruluşlarına üye insanları sürgüne gönderdi veya hapsetti.

Suriye İnsan Hakları Gözleme örgütünün raporuna göre Ağustos 2014'te grubun Suriye'deki savaşçı sayısının 50.000, Irak'ta ise 30.000 olduğu bildirildi. CIA ise Eylül 2014'te örgütün Suriye ve Irak'ta toplam 20.000 ile 31.500 arasında savaşçıya sahip olduğunu açıkladı.

Nasıl olabilir?

EL BAĞDADİ KİMDİR?
Ebu Bekir el-Bağdadi Irak Savaşı esnasında Irak'ta el-Kaide'ye bağlı örgütün temellerini attı. Suriye'de çıkan iç savaş ile birlikte bu ülkeye gitti ve Nisan 2013'te El-Nusra Cephesi ve kendi örgütünü Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) adı altında birleştirdiğini ilan etti. 29 Haziran 2014 günü halifeliğini ilan etti.

Nusra Cephesi liderleri birleşmeye karşı çıktı ve el-Kaide lideri Eymen el-Zevahiri'ye durumu iletti. 2013 yılında El-Cezire'ye sızdırılan bir mektup ve ses kaydıyla El-Kaide lideri Eymen el Zevahiri bu grubun Suriye kanadını tasfiye ettiğini açıkladı. Fakat IŞİD emiri Ebu Bekir el-Bağdadi bu tasfiye kararını reddettiğini ve grubun Suriye'deki operasyonlarına devam edeceğini açıkladı. Raporlara göre Nusra Cephesi'ne bağlı yabancı militanların %80'ini kontrolü altına aldı.

4 Ekim 2011'de ABD Dışişleri Bakanlığı el-Bağdadi'yi küresel terörist ilan etti ve yakalanması ya da öldürülmesi için 10 milyon dolar ödül koydu. Bunun yanında el-Kaide lideri el Zevahiri'nin başına ise 25 milyon dolar ödül kondu. 2013 Şubat’ında, El Kaide, Suriye’deki IŞİD’i tanımadığını ilan etti ve örgütün Suriye’yi terk etmesini istedi. El Kaide Suriye’deki temsilcisinin Nusra Cephesi olduğunu açıkladı. Nusra Cephesi ve IŞİD arasında birçok cephede çatışmalar yaşandı. En sonuncusu ise IŞİD’in Nusra Cephesi’nin kontrolündeki Deyrizor kentinde kontrolü sağlamasıyla son buldu.

İşte hep kafalarda soru işareti bırakan bu süreç, bu süreç içinde bir başka terör örgüt PYD- YPG ortaya çıkıyor bu örgütün kurucusu zaten belli SDG adı altında yine dünyayı kandıran Türkiye karşı tehdit olan PKK uzantısı bir örgüt sadece adı değişiyor.

İşte bu örgütle DEAŞ’e karşı savaşıyor diye bir orduyu donatacak silah cephane ve araç gereçle donatan ABD bir terör örgütünü bir başka örgütlr bitirme tiyatrosunu oynamaya başladı ve senaryoyu yazdı YPG oynadı.

Ne zamana kadar 9 Ekim tarihine kadar işte burda filim koptu.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emirleri ile Mehmetçik ve Suriye Milli ordusu adeta bölgeyi teröristlere dar etti ve ABD pes ettik yani tamam teslim oluyoruz anlaşalım dedi.

İşte bir bahaneleri hapishanelerde olan binlerce DEAŞ tan bahsettiler ama bahsettikleri kadar DEAŞ’lı asla yoktu olanlarıda serbest bırakarak kaçtılar.

DEAŞ a karşı en sert mücadeleyi Türkiye verdiğini bilimelerine rağmen DEAŞ bahanesi ile bir başka örgütü desteklemleri manidar sayılmaz çünki en iyi yaptıkları iş bu zaten.

Türkiye gerek ABD gerek RUSYA ile yaptığı mutabakatlar sonrası birden bir Cumartesi gece, ABD Başkanı Trump'ın Twitter hesabından "Az önce çok önemli bir şey oldu." şeklindeki paylaşımı kamuoyunda ve medyada heyecan yarattı.

DEAŞ Terör örgütü lideri BAĞDADİ ve yanındaki 3 çocukla birlikte öldürüldü, DEAŞ’ı yendik büyük iş yaptık herkese teşekkür ediyoruz diye açıklamlar yaptı.

Valla ne yalan söyliyeyim ben hiç inanmadım.
Nedenmi?

1. Daha önce birkaç kez buna benzer açıklamlar yapıldı yalan olduğu ortaya çıktı.

2. Bin Ladin öldürüldü denildi ama bunu kanıtlayan bir bulgu paylaşılmadı ve halen bir soru işareti kafalarda devam ediyor.

3. Bağdadi bu denli aranacak ve özellikle Suriye rejimi ve Rusya kontrolünde olan İDLİB e gelecek ve burda bir evde saklanacak?

4. Burada olaki saklandı yakalnacağını anlayıp kendini patlattı?

5. Maden öyle dünyayı buna inadırmak için, Saddam Hüseyin ve Kaddafi nasıl öldürüldü tüm dünyaya gösterdiniz işte bu örgüt ele başlarını’da gösterseydiniz herkes inanırdı.

6. Malasef kafalarda soru işareti devam edecek Sn. Trump.

Umuyor ve diliyoruzki sizin dediğiniz gibidir inanmak istiyorum, tüm dünyada öyle inanmak istiyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın