Murat Demir

Murat Demir

Hakkında

15 Ocak 1972'de İstanbul'da doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Havva'dır. İlkokulu Kastamonu İli Cide-Denizkonak Köyünde, Ortaokul ve Liseyi İstanbul'da okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Sanayici ve iş adamı olan DEMİR; sahibi olduğu Uluslararası ihracat yapan, Güven Kepçe Makine İç ve Dış Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yaptı. 2009-2015 yılları arasında AK Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Mali İşler, Ekonomi işleri ve AK Parti Tuzla Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak aktif siyasetin içinde bulundu. Kastamonu Kalkınma Vakfı Yürütme Kurulu Üyeliği, (KASİAD) Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Tuzla Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği görevinde bulundu. Haliç Spor, Kaynarca Spor, Okmeydanı Spor'da uzun yıllar amatör olarak futbol oynadı. Ayrıca; 5 yıl Uzakdoğu, Kung-fu sporu ile uğraşan Murat DEMİR, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
Toplam 42 yazı listeleniyor
 • CHP mitingi ve vizyon?

 • Neyin kafasını yaşıyorsunuz, ey Kılıçdaroğlu

  2023 Seçimleri yaklaştıkça paniğe kapılan Kılıçdaroğlu ne yapacağını bilemiyor.

 • Ekrem İmamoğlu balonu

  Kendisi ile 2017 yılında tanıştım ve uzunca sohbet etme imkânı oldu. Beylikdüzü Belediye Başkanı iken Kastamonulular Derneği'mizin talebi üzerine Şehit Şerife Bacı ve kağnı arabası anıtını yaptırmış, bizler de o açılışa Kastamonu Milletvekili olarak davet edilmiştik.

 • Yalan

  Dinimiz yalan ve yalancılığı günahların en büyüklerinden birisi olarak kabul eder.

 • İstanbul ve İmamoğlu

  İstanbul Dünyanın gıpta ile baktığı anakent. 2019 Yerel seçimlerinde CHP-İP-SP-HDP iş birliği ile Ekrem İmamoğlu seçildi. O dönem seçim çalışmalarında verdiği sözler vaatleri hepimiz hatırlıyoruz. Hatta kendisi "İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bütçesi oldukça yeterli, hiç devlet desteği almasak dahi yeter de artar" demişti.

 • İki yüzlü Batı

 • Putin, ABD ve AB ülkelerinin tuzağına düştü

  Putin belki de telafisi mümkün olmayan hayatının en büyük hatasını yaptı. Günlerce ABD tarafından adeta savaşa itildi ve sürekli "Rusya, Ukrayna'yı işgal etti edecek" diyerek tabiri caizse adeta gazladı. Ve sonuç; Rusya, Ukrayna'ya saldırdı.

 • Ne toplantıymış ama!

  Türkiye 2023 Haziran seçimlerine doğru gidiyor. Bir taraftan da hiçbir zaman bir araya gelemeyecek olan altı siyasi parti çok güya kendileri için önemli bir yuvarlak masa toplantısı düzenliyor.