TIC 600*160
  • Yaşam

Türkiye'de ilk kez Edirne'de yapılıyor

İl Özel İdaresi ve Edirne Belediyesi işbirliğinde Edirne’ye Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapılacak. Türkiye’de bir ilk olacak trafik eğitim parkı, 2 ay içinde hizmete girecek. Parkta, ilköğretim çağındaki çocuklara trafik eğitim verilecek.
Türkiye'de ilk kez Edirne'de yapılıyor
Edirne Valiliği İl Özel İdaresi ile Edirne Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı Çocuk Trafik Eğitim Parkı projesi yaklaşık iki ayda tamamlanarak hizmete girecek.

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Belediyesi tarafından İl Özel İdaresine tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini belirterek, trafik eğitim parkının iki ay içinde tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

Parkın yaklaşık 15 milyon liraya mal olacağını aktaran Geçmiş, projeyi önemsediklerini, tamamlandığında Türkiye’de bir ilk olacağını kaydederek, parkta ilköğretim çağındaki tüm çocukların trafik eğitimi alacağını ifade etti.

Geçmiş ''İl Özel İdaresi ile Edirne Belediyesi ortak proje hazırladı. Türkiye’de bir ilk olacak. Edirne Belediyesi’nin bize tahsis etmiş olduğu Sanayi arkası İstasyon Caddesi üçgen alanda çocuk trafik parkı yapımına başlandı. Parkın iki ay içinde bitirilmesi hedefleniyor. Bu parkta çocuklar şimdiden daha trafikle ilgili eğitimlerini alacaklar. Trafikte bilgili bilinçli sürücü konumuna gelecekler. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Edirne Valiliği ve Belediye Başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü bir proje. Projenin maliyeti yaklaşık olarak 15 milyon lira. Türkiye’de ilk olacaktır. Başka ilde şu ana kadar yapılmadı. Edirne’de ilkleri yaşamanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu proje ile çocuklarımız trafik konusunda daha bilinçli olacak. Diğer ilçelerde de buna benzer projelerimiz olacak. Çocuklarımız trafikte daha güvenli, trafik kurallarına uyan bir toplum yaratmayı hedefliyoruz.'' diye konuştu.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın