TIC 600*160
  • Yaşam

'Askerliğe elverişsizdir' raporu 'Mehmetçik' olmasını engellemedi

Samsun'da ailesiyle yaşayan 21 yaşındaki İrfan Kavrap, doğuştan rahatsızlığı nedeniyle "askerliğe elverişsizdir" raporu bulunmasına rağmen dilekçe vererek bir günlük gönüllü askerlik yaptı.
'Askerliğe elverişsizdir' raporu 'Mehmetçik' olmasını engellemedi
Samsun'da "askerliğe elverişsizdir" raporu olmasına rağmen dilekçeyle başvurarak bir günlük gönüllü askerlik yapan Jandarma Onbaşı İrfan Kavrap, yemin törenine katılanları duygulandırdı.

Samsun İl Jandarma Komutanlığında 4 haftalık temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 1999/4 tertip 54 erbaş ve er için yemin töreni düzenlendi.

Törende, doğuştan gelen rahatsızlığı nedeniyle "askerliğe elverişsizdir" raporu bulunmasına rağmen dilekçeyle başvurarak bir günlük gönüllü asker olan ve silah arkadaşlarıyla omuz omuza yemin eden 21 yaşındaki İrfan Kavrap, katılımcıların takdirini topladı.

İrfan Kavrap da tören sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, doğuştan bu yana rahatsızlığının bulunduğunu anlatarak, "Devamlı ilaç alıyorum. Asker olmayı çok istiyordum. Mutluyum, hayalim gerçekleşti. Çok sevinçliyim. Askerliği yaşamak hatta askerde kalmak bile istiyorum. Ama sağlık nedeniyle gidemedim. Hayalimdi bu benim, bugün gerçek oldu. Asker dizisi bile izlerken duygulanıyorum. Çok mutluyum çok gururluyum." diye konuştu.

Törene İrfan Kavrap'ın annesi Saliye Kavrap'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, davetliler ile asker aileleri katıldı.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın