TIC HOLDING Header
  • USD 18.831
  • EUR 20.195
  • Altın 1134.215
  • BIST 100 4813.99
  • Spor

Yenişehir'e 2 altın 1 gümüş madalya

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü Eğitmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Büyükler Yüzme Yarışması’nda 2 Altın ve 1 Gümüş madalya kazandı.
Yenişehir'e 2 altın 1 gümüş madalya
Diyarbakır Şehitlik Köşkler Spor Kompleksi Yüzme salonunda düzenlenen Büyükler Yüzme Yarışması’nda Yenişehir Spor Kulübü Eğitmenlerinden Ali Sayar Elli Metre Kelebek Stilinde 1. Olup altın madalya, Azat Aykal Yüz Metre Kurbağalama Stilinde 1. Olup altın madalya, Kadir Birkan ise Yüz Metre Kurbağalama Stilinde 2. Olup gümüş madalya kazandı.

Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde nitelikli eğitmenler ile çalıştıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’ Sporun sağlıklı yaşamamız için en önemli belirleyicilerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızın sporla iç içe yaşamalarını sağlamak amacıyla Kış ve Yaz Spor Okullarımızı açtık. Bu okullarımızda dağcılıktan yüzmeye, voleyboldan satranca kadar bir birinden farklı alanlarda kurslar açtık. Kurslarımızda da Yenişehir Belediyesi Spor kulübü bünyesinde nitelikli eğitmenlerimiz ile çalışıyoruz. Bu eğitmenlerimiz hem sayısız sporcu yetiştirdiler hem de bizi temsilen mücadele ettikleri yarışmalarda derece elde ettiler. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün düzenlediği Büyükler Yüzme Yarışması’nda madalya alan eğitmenlerimiz Ali Sayar, Azat Aykal ve Kadir Birkan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’’ ifadelerinde bulundu.
Yorum Yazın