TIC HOLDING Header
  • USD 19.11
  • EUR 20.705
  • Altın 1200.933
  • BIST 100 4973.14
  • Siyaset

Vali Ali İhsan Su, Silvan ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Silvan ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi, devam eden proje ve yatırımları inceledi.
Vali Ali İhsan Su, Silvan ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi
Kaymakam Hasan Oğuz tarafından karşılanan Vali Su, muhtarların katılımıyla gerçekleşen “Silvan ilçe değerlendirme toplantısı”na katıldı.

Silvan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Vali Su, ilçede tamamlanan ve devam eden projeleri anlattı, muhtarların görüş ve önerileri dinledi.

Vali Su, şöyle konuştu:
“Başta ben Vali olarak, kaymakamlarımız, genel sekreterimiz, kamu kurum müdürleri, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları hepimiz vatandaşlara hizmet için buradayız. Silvan’da 108 kilometre yol, 60 bin metrekare kilitli parke yaptık. Kırsal mahallelerin yollarını 2023 asfalt sezonu programına aldık. 1. Kılıçarslan Meydanı tasfiye olmuştu, yeniden ihale yaptık. Mayıs ayında bitirip hizmete açacağız. Malabadi Köprüsü’nün etrafı için proje yaptık, çok güzel bir park olacak. Mayıs ayında o da bitecek. İlçemizde çöp aktarma istasyonu, Kur’an Kursu ve yarı olimpik yüzme havuzu projelerini tamamladık. Otogar ve itfaiye binasında çalışmalarımız sürüyor.”

İlçe değerlendirme toplantısının ardından ilçedeki esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Vali Su, talepleri dinledi.

Hastanede açılış
Vali Su, Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’nde içerisinde MR, Mamografi, Kemik Dansitometri cihazları bulunan Görüntüleme Merkezi ile Yenidoğan Hidroterapi Merkezi ve Spa’nın açılışını gerçekleştirdi.

Vali Su’ya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu ve kurum müdürleri eşlik etti.
Yorum Yazın