TIC HOLDING Header
  • USD 27.233
  • EUR 28.837
  • Altın 1675.288
  • BIST 100 8118.45
  • Siyaset

Numan Kurtulmuş'tan Zafer Partisi'ne ziyaret

AK Parti Genel Başkanvekiil Numan Kurtulmuş, Zafer Partisi'ni ziyaret etti.
Numan Kurtulmuş'tan Zafer Partisi'ne ziyaret
AJANSLAR - AK Parti Genel Başkanvekiil Numan Kurtulmuş, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Zafer Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Zafer Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen görüşmenin ardından Numan Kurtulmuş ve Ümit Özdağ, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Kurtulmuş, açıklamasında şunları kaydetti;

Türkiye'nin milli güvenlik meselelerini, Türkiye'nin milli birlik ve beraberlik meselesini, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü, özellikle güney sınırlarımız başta olmak üzere terör örgütlerinin tehdit altında bıraktığı Türkiye'nin ulusal güvenliğini ve bununla ilgili konuları müzakere etme fırsatını bulduk. Açıkçası, hem Suriye'nin kuzeyinde hem Irak'ta hem de Türkiye'nin içerisinde terör örgütlerinin Türkiye Cumhuriyetin'ni tehdit eden önemli bir tehdit olduğunu, önemli bir mesele olduğunu buna karşı da bir milli duruş gösterilmesinin zorunlu olunduğu konusunda fikirlerimizin ortak olduğunu ifade etmek isterim.

Ayrıca yine Türkiye'nin meselelerinden birisi Zafer Partisi'nin de sıkça gündeme getirdiği göçmenler meselesidir. Türkiye'deki göçmenler meselesinin önemli bir mesele halinde olduğunu ama bu meselenin Türkiye'nin isteği doğrultusunda değil, şartların zorlaması sonucu ortaya çıktığını müzakere ettik. Buradaki insanlar Suriye'den buraya gelenler hayatta kalabilmek için ölümden kaçtılar buraya geldiler. Bunun da Türkiye'nin yüklenebileceği bir sınırı var. Epey bir zamandır hükümetimiz Suriyelilerin güvenli ve onurlu geri dönüşünü sağlayabilmek için projelerini çalışıyor ve bunları gerçekleştirmek için gayretle mesafe alıyor. Örneğin şu anda 550 bine yakın Suriyeli kendi memleketlerine güvenli bölgeleri geri dönmüştür.
Yorum Yazın