• Siyaset

Milletvekili Yaşar Tüzün: GMG ile gurur duyuyoruz!

TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, OGÜNhaber’e birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.
Milletvekili Yaşar Tüzün: GMG ile gurur duyuyoruz!
Mücahit Ak - Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifi bir süre önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmüş ve tartışmalara sebep olmuştu. TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Yaşar Tüzün, ayrıntıları OGÜNhaber Muhabiri Mücahit Ak’a aktardı.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "uyum düzenlemesi" olarak gördükleri teklifin, bazı yanlışlar içerdiğini söyledi.

"Alternatif bir silahlı kolluk gücü oluşturuluyor" diyen Tüzün, çarşı ve mahalle bekçilerinin, genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak üzere, emniyet ve jandarma teşkilatları bünyesinde silahlı bir kolluk olarak istihdam edileceğini, böylece polis ve jandarmaya alternatif yeni bir kolluk gücü oluşturulduğunu iddia etti.Polislerden lise mezunu olanların en az 2 yıllık, üniversite mezunu olanların ise 8 ay eğitime tabi tutulduğunu söyleyen Tüzün, bekçilerin eğitimine ilişkin eleştirilerde bulundu.

Suç oranlarının sporla engellenebileceğine değinen Tüzün, Gün Medya Grubu’nun spor konusunda ki desteklerine vurgu yaptı. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün; ‘’Anadolu takımlarımız sahipsiz kalmamalı. Gün Medya Grubu'nun bu konuda atmış olduğu cesur adımları takdire şayan buluyorum. Bu konuda GMG ile gurur duyuyorum. Bu çalışmaların herkese örnek olmasını diliyorum’’ dedi.Milletvekili Tüzün: Güzel Vatan ve Ogün Haber’i keyifle takip ediyorum

Gün Medya Grubu bünyesinde ki yayın kuruluşlarının tarafsız olmasına ve farklı fikirlere de yer vermesine değinen Milletvekili Yaşar Tüzün; ‘’Birlik ve beraberliğe her geçen gün daha fazla ihtiyacımız var. Bizi ayrıştıran değil birleştiren söylemlere daha çok ihtiyacımız var. Bu çerçevede yapmış olduğunuz yayınları, haberleri özellikle Ogün Haber ve Güzel Vatan Gazeteleri’ni keyifle takip ediyorum’’ dedi.
Yorum Yazın