TIC HOLDING Header
  • USD 17.956
  • EUR 18.35
  • Altın 1033.873
  • BIST 100 2798.19
  • Siyaset

Fatih Erbakan: Üniversiteler diplomalı işsiz yetiştirme fabrikasına dönüşmüş

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ülkede 1,5 milyon üniversiteli işsizin olduğunu belirterek, 'Üniversiteler diplomalı işsiz yetiştirme fabrikasına dönmüş. Bu memleketin insanları doğup, büyüdüğü topraklarda alnının teri ile rızkını elde etmek istiyor ama kendisine fırsat verilmiyor' dedi.
Fatih Erbakan: Üniversiteler diplomalı işsiz yetiştirme fabrikasına dönüşmüş
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Düzce’nin Cumayeri ilçesinde partisinin ilçe başkanlığının açılışına katıldı. Burada vatandaşlara seslenen Erbakan, “Bizler Yeniden Refah Partisi olarak sadece seçim zamanında değil, geçim zamanında da seçimlerden önce de vatandaşın, çiftçinin, esnafın yanındayız. Kendileri ile muhatap oluyoruz. İşsizlik almış başını gidiyor. 10 milyona yakın işsizimiz var. Dünyadaki 106 ülkenin nüfusundan fazla demektir. Üniversiteler diplomalı işsiz yetiştirme fabrikasına dönmüş. Bu memleketin insanları doğup, büyüdüğü topraklarda alnının teri ile rızkını elde etmek istiyor ama kendisine fırsat verilmiyor” dedi.

Erbakan, esnafın, sanayicinin, özel sektörün istihdam yaratması, üretmesi için destek verilmesi gerektiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Neden böyle oluyor? Çünkü iktidar 20 senedir üretime, ihracata ve ithalata yönelik bir adım atmamış da işte bu yüzden. Havaalanı, park, bahçe, peyzaj bunlar gayet güzel, elinize sağlık ama bunların keyfini sürebilmek için insanların helal yoldan geçimini sağlaması lazım. Özel sektör istihdam sağlasın. Bırakın özel sektörün istihdam sağlamayı elindeki mevcut istihdamın sigortasını, maaşını ödeyecek hali kalmamış. Esnafın, sanayicinin, özel sektörün istihdam sağlaması için, çiftçinin daha çok üretmesi için vergileri indirmeleri, yakıta yapılan zamları düzenlemeleri ve destek vermeleri gerekiyor. Bu tamamen hükümetin sorumluluğunda. Lüks harcamalardan, özel uçaklardan, onlarca makam aracından kısmaları gerekiyor.”
Yorum Yazın