• Siyaset

Bahçeli: HDP'yle ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulunurken 'HDP'yle ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır. HDP'ye müsamaha ve merhamet analara hakaret, babalara hıyanettir' ifadesini kullandı.
Bahçeli: HDP'yle ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Video MHP Genel Başkanı Bahçeli: Teröristler ihanetlerinin bedelini canları ile ödemiştir MHP Genel Başkanı Bahçeli: Teröristler ihanetlerinin bedelini canları ile ödemiştir


- Ramazan 3 ayların sonuncusu, 11 ayın sultanıdır. Doğru yolun açık ve parlak bir delili olan yüce kitabımızın indirildiği aydır. İnsanlığın maruz kaldığı belaların dallanıp budaklandığı bir dönemde kalp temizliğine çok ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyaç hali her geçen gün daha da şiddetlenmektedir.

- Bir yanda kutuplaşmış ülkeler, ekonomik zorluklar, zulüm ve adaletsizliklerin karanlık yüzü varken, diğer yandan gözle görülemeyecek kadar küçük bir virüsün insanlığa meydan okuyuşu söz konusudur. İşte böylesi bir süreçte Kovid-19 hastalığı insanlığa musallat olmuş, hayatın normal akışını temelinden, kaygı verici ölçüde bozmuştur. Elbette her şey Allah'tandır. Her zorluğun içinde bir kolayların olacağını unutmadan tedbirlerimizi almalıyız.

- Bu mübarek ayda kendimize dönerek, sevdiklerimize yönelik, akıp giden hayatın biraz hızını keserek virüsün yayılmasını engelleyebilir, bayramı olması gerektiği gibi karşılayabiliriz. Ramazan ayı boyunca uygulanması artık kaçınılmaz olarak tedbirleri alarak bugünkü dar boğazdan çıkabiliriz. Hayati nitelikteki kurallara mutlaka uymalıyız.

- Terörle mücadele kararlılıkla sürdürülmektedir. Ocak ayında başlatılan Eren operasyonları başarıyla icra edilmektedir. PKK'nın kış aylarında yuvalandığı alanlar teker teker temizlenmektedir. Onlar saklanacak, biz bulacağız. Şehitlerimizin hesabını sonuna kadar soracağız. Bölücü terör örgütünün sonu gelmiştir, PKK can çekişmekte, her yerinden dağılmaktadır. Bu kanlı ve hain şebeke, çocuklardan bile terörist devşirecek kadar alçaktır. Bunlardan biri olan Hamza Adıyaman, Hakkari'deki okulundan kaçırıldığında 8 yaşındaydı. Ailesi gözyaşı dökerek yıllardır evlatlarının yolunu gözlemiştir.

- HDP'yle ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır. HDP'ye müsamaha ve merhamet analara hakaret, babalara hıyanettir. Demirtaş'a yaklaşanlar, çocuklarımızın, kadınlarımızın karşısında oluşmuş zillet cephesidir. Diyarbakır'da başlayan, haklı eylemlerle HDP il binalarının önünde evlatlarının katillerinin peşine düşen anaları selamlıyorum.

- Bu bildirinin arkasında duranların kimler olduğu, neyin amaçlandığı açığa kavuşturulacaktır. Ergun Mengi tarafından hazırlanmışsa bunun izahını yapması gerekenler şüphesiz bellidir. CHP Genel Başkanı, emekli olmuş amiraller dünyanın neresinde darbe yapabilir sorusunu sormuştur. Kılıçdaroğlu, cehaletinin kurbanı olmaktan herhangi bir rahatsızlık duymamıştır. Talat Aydemir'in 2. darbe teşebbüsü, esasında sadece emekli bir albay olduğunu Kılıçdaroğlu dışında bilmeyen var mıdır? 'Ortak görüş olursa cumhurbaşkanı adayı olurum' demesi zamanla itibariyle üzerinde durulması gereken bir beyanat. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından bu kadar eminse buyursun aday olsun. Korkakça değil, mertçe milletin huzuruna çıksın. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı'nın adayı çoktan bellidir. Kılıçdaroğlu, geçen haftaki grup toplantısında işkembeden sallamıştır. CHP Genel Başkanı, yayladaki yoğurda mantı kesiyor. Sudaki balığa soğan doğruyor. Hayal peşinde koşuyor. Kılıçdaroğlu milliyetçiliğin ne olduğunu bana da dünyaya da gösterecekmiş.
Yorum Yazın