TIC 600*160
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Seyyah

Hayal gücümüz kadar cesur: Cappadox 2017

Henüz görünür olmayan, ama gelecekteki dünyayı hayal ederek dönüştürecek kadar cesur olmaya çağıran Cappadox 2017, Kapadokya’nın katmanlı coğrafyasında başlıyor.
Hayal gücümüz kadar cesur: Cappadox 2017
SEYYAH DERGİSİ MAYIS 2017 - 8-21 Mayıs tarihleri arasında “Dünyadan Çıkış Yolları” temasıyla Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşecek Cappadox 2017’nin programı belli oldu. Bu sene Cappadox müzik programındaki isimler arasında Emma Shapplin Featuring Mercan Dede, Rhye, Peter Broderick&David Allred Duo, Acid Pauli, Kaan Tangöze, Büyük Ev Ablukada “Fırtınayt” ve Kalben var. Küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Kevser Güler’in üstlendiği Cappadox 2017’nin çağdaş sanat programını bu yıl ilk kez katılacak sanatçılar şekillendiriyor. Bugünlerde ilk araştırma gezilerini tamamlayan sanatçılar, Cappadox’a özel işbirlikleriyle, mekâna özel ve bağlama duyarlı yeni projeler üretecek. Ayrıca Çağdaş Sanat Programı kapsamında flora yürüyüşleri, jeoloji gezisi gibi festivalin diğer alanlarıyla örtüşen farklı deneyimlerin iç içe geçtiği etkinlikler gerçekleştirilecek. Cappadox 2017’ye davet edilen sanatçılar, dünyadan çıkışın kendilerine özgü yollarını alışılmadık öneriler ve hayal kurduran farklı projelerle araştıracak. Çağdaş sanat sergisi, 11 Haziran’a kadar görülebilecek.Bu yıl da sessiz yürüyüşler, vadi yürüyüşleri, koşu, bisiklet turları ve yoga etkinlikleri ile dolu bir açık hava programı var. Katılımcılar Güvercinlik Vadisi, Yalınız Söğüt, Göreme & Soğanlı, Meskendir Vadisi, Gomeda Vadisi, Avanos Vadisi, Göreme Vadisi, Zemi Vadisi, Bozdağ, Kızılvadi’de, günün farklı zamanlarında coğrafyanın zorlu koşulları ve büyüleyici atmosferine şahit olacak.Lezzetin Kökenine Yolculuk

Cappadox 2017’de, katılımcılar Doğada Açık Ateşte Pişirme, Gurme Tadım, Cappadox Piknik gibi etkinliklerle doğal ve samimi bir gastronomi deneyimi yaşayacak. Doğada açık ateşte pişirme ile katılımcılar etten, sebzeye, ottan ekmeğe kadar, ateşin farklı uygulamalarla yiyeceklere lezzet kattığı zengin bir menü deneyimleyecek. Cappadox Piknik, bu yıl Anadolu’nun hikâyelere konu olan düğün yemeklerini katılımcılara sunacak. Kapadokya’nın karakteristik üzümlerinin Türkiye’nin peynirleriyle uyumunu ortaya koyan Gurme Tadım ise Levon Bağış ile yemek kültürü araştırmacısı Nilhan Aras’ın anlatımıyla yapılacak. Avantajlı biletleri biletix.com’da satışa çıkan Cappadox 2017’nin tüm programına cappadox.com adresinden ulaşılabilir. Cappadox 2017’ye davet edilen sanatçılar, dünyadan çıkışın kendilerine özgü yollarını alışılmadık öneriler ve hayal kurduran farklı projelerle araştıracak. Çağdaş sanat sergisi, 11 Haziran’a kadar görülebilecek.

DTR Elektrik Kule Reklamı - Detay Altı
Yorum Yazın