![Okullarda gıda kontrol denetimleri gerçekleştiriliyor](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/02/24/2127e841-f119-4e70-a175-009513079a47-detail-1.jpg)
Iğdır İl Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri tarafından şehirde bulunan eğitim kurumlarının kantin, mutfak ve yemekhanelerinde denetimler gerçekleştirildi.Öğrencilerin güvenilir ve sağlıklı gıdalara ulaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde; yemekhanelerin ve tüketim alanlarının hijyen kuralları çerçevesinde denetimleri yapılırken, kantinlerde de ürünlerin son kullanma tarihleri ve okul kantinlerinde satılması yasak olan gıdaların tespit işlemleri de gerçekleştirildi. Denetimlerin aralıksız gerçekleşeceği bildirildi.