TİC Holding Header
  • USD 31.388
  • EUR 34.071
  • Altın 2100.599
  • BIST 100 9097.15
  • Sağlık

Iğdır Üniversitesinin yeni ihtisas ürünü ile tırnak eti soyulmaları tarih oluyor

Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünlerde İhtisaslaşma alanındaki çalışmalarında büyük başarıya imza atan Iğdır Üniversitesinde yeni çıkan tırnak ve cilt bakım yağı ile tırnak eti soyulmaları tarih oluyor.
Iğdır Üniversitenin Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALUM) tarafından üniversite bünyesinde kurulan “Serhat Teknopark”ta kurulan tesiste üretilen ürünler yerelden ulusala büyük başarı gösteriyor. Iğdır Üniversitesi Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü ve Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Sorumlusu Öğretim Görevlisi Musa Karadağ’ın büyük azmi ile formüle edilen ürünler başta kozmetik olmak üzere sağlık alanında da büyük öneme sahip olmaya devam ediyor. Öğretim Görevlisi Musa Karadağ tarafından son olarak üretilen tırnak ve cilt bakım yağı birçok insanın mustarip olduğu tırnak eti soyulmalarına çare oluyor. Geliştirilen ürün ile tırnak eti soyulmaların tarih olacağını belirten Öğretim Görevlisi Musa Karadağ, Iğdır Üniversitesi olarak bölgeden ulusala büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Karadağ, üniversite olarak amaçların ihtisas alanında daha çok çalışmak ve daha çok üretmek olduğunu dile getirerek; “Üniversitemizin ihtisaslaşması ile beraber Iğdır Üniversitesi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALUM) olarak birçok katma değeri yüksek ürüne imza atmaktayız. Şu anda da özellikle kozmetik sektöründe öneme sahip olan tırnak ve cilt bakım yağının seri üretimine başlamış bulunmaktayız. Bize destek veren iş adamlarımız ile bu yağı piyasaya sürdüğümüzü diyebiliriz. Vitamin ve protein bakımından zengin olan ürünümüz bölgedeki tıbbi ve aromatik bitkilerin yağlarından esinlenerek yaptığımızı söyleyebiliriz. Özellikle kayısı ve Ağrı Dağı eteklerinde yetişen birçok bitkinin uçucu yağlarından elde ettiğimizi yağları belli oranda karıştırıp miks ederek piyasaya hazır hale getirdik. Cilt bakımı için piyasaya sürdüğümüz bu ürünün Sağlık Bakanlığı için bütün testleri yapıldı ve bu ürün bütün testlerden de geçmiştir” dedi.
Tırnak eti soyulmasına çare bir yağ
Karadağ, ürünün özellikle tırnak eti soyulmasında etkili olduğunu söyleyerek; “Tırnak çevresinde kalkmış veya tahribata uğramış alanların onarımı için ürettiğimiz bir üründür. Bu ürün tırnakların hem bakımı hem de kuvvetlenmesi için üretilmiştir” dedi.