![Erzurum’da 229 işletmeye denetim](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/19/f9b2fca1-182e-4aae-922a-586a484ae285-detail-1.jpg)
Erzurum Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Yem, gıda ve gıda ile temas eden madde, malzeme üreten işletmelere yönelik 12-19 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılan toplam 229 denetim kapsamında; olumsuzluk tespit edilen hususlarda ilgili işletmelere 116.936 TL tutarında 4 idari yaptırım uygulanmıştır. Analize dayalı yapılan çalışmalarda 3 adet numune alınmıştır. Tüketicilerin her an ulaşabilecekleri “Alo 174 Gıda Hattı” ile 7/24 gıda kontrolümüzde.” denildi.