• Röportaj

Tahera Ahmad, 'İslam Dünyası için Türkiye çok önemli'

Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Chicago Northwestern Üniversitesi İslam Dalı Başkanı Tahera Ahmad'le keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.
Tahera Ahmad, 'İslam Dünyası için Türkiye çok önemli'
Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Chicago Northwestern Üniversitesi İslam Dalı Başkanı Tahera Ahmad'le keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Chicago Northwestern Üniversitesi İslam Dalı Başkanlığı görevini sürdüren, birçok TV kanalında yorumculuk yapan ve Beyaz Saray'da Kur-an okuyan ilk müslüman kadın ünvanına sahip olan Tahera Ahmad OgünTV'nin konuğu oldu.

Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün'ün sorularını yanıtlayan Ahmad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump,İslam Dünyası ve Fetullahçı Terör Örgütü'yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN AMERİKA KONUSUNDA BİR ÇÖZÜM BULACAKTIR

İstanbul'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Ahmad,Türkiye Amerika ilişkileri ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yetenekli bir lider olduğuna inanıyorum. Bunun için ve diğer problemler için bir çözüm bulunacağını düşünüyorum." dedi

Fetö BİRÇOK İNSANI MAĞDUR EDİYOR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün yurt dışında Türkiye'nin ismini kullarak iyi sayılamayacak faaiyetlerde bulunduğunu ifade eden Ahmad, örgütün pek çok insanı mağdur ettiğini belirterek; 
"Toplum içerisinde farklı düşünceler olabilir.Fakat yönetimi ele geçirmeyi amaçlayan bir girişim ülkenin yok olmasına neden olur." diye konuştu.

AMERİKA VATANDAŞI TRUMP'I SEVİYOR

ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili olarak "Her ülkenin kendine bir lider seçmesi lazım. Onun kazanma sebebi insanların onu istemesi. İnsanlar onu seviyor. Buradan Trump'ın Amerika vatandaşları için iyi şeyler yaptığını çıkarabiliriz." diye konuştu.

Ahmad, Amerikanın Kudüs'ü başkent kabul etmesini ise;
"Amerika kendisi birleştirici olacağını söylüyor. Gerçekten bunu söylüyorsanız bir taraf seçmemelisiniz. Amerika bu sözleri verdikten sonra, bütün uluslararası yasalara karşı gelip, hiçbir ülkenin düşüncesini tanımadan bu kararı alıyorsa, bu bir tutarsızlıktır." diye yorumladı.

UÇAKTA IRKÇI MÜDAHALE

Ahmad, Amerika'da 2 yıl önce bir uçuş sırasında yaşadığı ve o dönem oldukça tepki çeken ırkçı müdahaleden de söz etti.

Uçuş görevlisinden soda isteğinin geri çevrilmesi üzerine bunun sebebini sorduğunda kendisinin müslüman olduğunu ve sodayı silah olarak kullanabileceğini söylendiğini ve bunun üzerine sosyal medyadan bir video paylaştığını, videonun oldukça ses getirdiğini ifade etti.

Sonrasında ise Amerika'nın kendisine bir özür dilekçesi gönderdiğini ve uçuş görevlisini görevden aldıklarını bildirdiğini ekledi.

ERDOĞAN İÇİN DUA EDİYORUM

Ahmad Türkiye'yi çok sevdiğini ve insanların oldukça misafirperver olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili olarak;
"Onun için dua ediyorum. Birçok müslüman topluluk Türk olmasa da Erdoğan'ı destekliyor. Ona ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. İnsanların Türkiye'nin istikrarı için onu desteklemeleri gerektiğine inanıyorum. Erdoğan'ın Suriyeli vatandaşlara kapısını açması ve aynı zamanda Filistin halkına yaptığı yardımlara bakıldığı zaman onun tek lider olduğunu düşünüyorum." diye ekledi.
Yorum Yazın