• Röportaj

İyisiyle kötüsüyle tanzim satış noktaları

OgünTV olarak sokaklara indik ve halkımıza, Tanzim satış noktalarından memnun olup olmadıklarını sorduk.
İyisiyle kötüsüyle tanzim satış noktaları
İnternet Haber Servisi - Tanzim Satışı Nedir?

Satıcı fiyatlarının yükselmesini önlemek, bazı malların tüketiciye ulaşmasını sağlamak için belediye veya başka kamu kuruluşları tarafından yapılan satışa denir.

Türkiye'nin birçok noktasında yapılan tanzim satışlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yapılan son açıklamaların ardından tanzim satış noktalarında bakliyat satışları da başladı. Üstelik tanzim satışlarda bakliyat fiyatları oldukça uygun.

Şimdilerde birçok vatandaş tanzim satış noktalarında neler satılacak sorusuna yanıt arıyor.

TANZİM SATIŞ NOKTALARINDA NELER SATILIYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kurulan tanzim satış noktalarında domates, patlıcan, yeşil biber, soğan, patates ve kırmızı biber satışı yapılıyor.

Tanzim satış noktalarında bugünden itibaren bakliyat da yer almaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, sebzeden sonra halk sebze tanzim satış noktalarında bakliyat ve elma satışı da yapacak.

TOPTANCIDAN UYGUN

Tanzim satış noktalarında satışa sunulacak ürünler marketlere göre yaklaşık yüzde 40, toptan fiyatlara göre ise nohutta yüzde 30, yeşil mercimekte ise yüzde 20 daha ucuz olacak. 8-9 milimetrelik nohudun kilosu tanzimde 5.50 TL'den satılırken, marketlerde 7.25 TL, toptancılarda ise 8 TL. Tanzimde 4.50 TL'den satılan yeşil mercimeğin kilosu ise toptancılarda 5 ila 6 TL arasında değişirken, marketlerde 5.75 ila 6.45 TL arasında. Tanzimde 6 TL'den satılan Osmancık pirinç ise markette en ucuz 7.45 TL.

Sokak Röportajlarımız, yeni konular ile uzman görüşlerin yorumları eklenerek devam edecektir. Sizde vatandaşlara sormamızı istediğiniz, sorun olarak gördüğünüz konuları iletebilir, sırada ki röportajımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Yorum Yazın