DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Otomobil

Yalnızca 2 kişinin alabileceği Lexus LC 500 satışa çıktı

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Türkiye'ye yeni model getirmekten ve yatırım yapmaktan korkmuyoruz." dedi.
Yalnızca 2 kişinin alabileceği Lexus LC 500 satışa çıktı
Ürettiği premium araçlarla bilinen Lexus'un yeni coupesi "LC 500" Toyota Türkiye tarafından Türkiye'ye getirildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Türkiye'ye yeni model getirmekten ve yatırım yapmaktan korkmuyoruz." dedi.

Japon otomobil devi Toyota bünyesinde çalışmalarını yürüten ve daha çok ürettiği premium araçlarla nam sanan Lexus, sadece iki kişinin satın alabileceği yeni modeli "LC 500"ü Türkiye'ye getirdi.

Ekim ayında galerilerdeki yeni alacak olan LC 500, 359 beygirlik V6 hibrit motoruyla dikkatlerden kaçmıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, sektörün mevcut durumundan dolayı pek çok markanın yeni aracını getirmekten çekindiğini ancak kendilerinin böyle bir çekincesinin olmadığını ve hem yeni modellerini getirmeye devam edeceklerini hem de yatırımlarını sürdüreceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz dönemlerde Lexus'un "LS" ve "ES" modellerini Türkiye'de satışa sunduklarını açıklayan Bozkurt, şimdi de LC 500 modelini getirdiklerini söyledi.

Şirketin süper coupe modeli LC 500 ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bozkurt, şu an için bu modelden Türkiye'ye iki adet getirdiklerini ve yıl sonuna dek bir daha getirilmeyeceğini açıkladı.Araçlardan bir tanesi İstanbul Lexus Dolmabahçe Showroom'unda diğeri ise Ankara'daki Lexus Mahall Showroom'unda sergilenecek.

Bozkurt, LC 500'ün iki farklı versiyonu olduğunu bunlardan bir tanesinin LC 500, diğerinin ise LC 500h olduğunu belirtti.

Türkiye'de satışa sunulacak model olan LC 500h, hibrit güç aktarma ünitesine sahip.

Toyota Türkiye CEO'su, sipariş alınması halinde 5.0 litrelik atmosferik benzinli motorlu LC 500'ün de Türkiye'ye getirilebileceğini söyledi.

Benzinli motora sahip olan LC 500, 477 beygir gücünde ve 10 ileri vitese sahip.

Türkiye'ye getirilen hibrit motorlu LC 500 ise tam otomatik ve 4 kademeli bir şanzımana sahip.

Bu aracın 0-100 km/s süresi 4.9 saniye.

Sadece iki adet getirilen ve yıl sonuna kadar bir daha gelmeyecek olan hibrit motorlu LC 500'ün Türkiye fiyatı ise 1 milyon 690 bin TL olarak belirlenmiş durumda.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın