• Medya

TİGAD, 'İnternet basını ve Dijital Yayıncılığın Geleceği' için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüştü..

Kurulduğu günden itibaren İnternet Gazeteciğinin önemini ve gerekliliği anlatan ve çerçevesinin çizilmesi için kanun yapıcılarla görüşmeler gerçekleştiren (TİGAD) Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği, sorunların ortadan kalkması ve çözüm önerilerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na, iletti.
TİGAD, 'İnternet basını ve Dijital Yayıncılığın Geleceği' için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüştü..
Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel'in, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmede, kapsamlı çalışma kararı alındı.

Son olarak İletişim Başkanlığı yetkililerine İnternet Gazeteciliğinin sorunlarını ve yeni yasa beklentilerini ulaştıran Genel Başkan Okan Geçgel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşerek TİGAD’ın yasa teklifinin detaylarını aktardı.

Görüşme sonrası açıklama yapan Geçgel "Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İnternet haberciliği yasası ile ilgili bir görüşme yaptık. Sayın Bakan ile Ankara'da, makamında konunun uzmanları ve bakanlık yetkililerinin dahil olacağı bir toplantı tertip etmek üzere sözleştik, çalışmalarımızı takdirle karşıladığını ve bu yasanın çıkması için gerekli desteği vereceklerini belirtti" şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere TİGAD (Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği), İnternet Gazeteciliğinin yasalaşması için siyasi parti grup başkanvekilleri, genel başkanlar ve bakanlıklar nezdinde çalışmalarını sürdürüyor.
Yorum Yazın