• Medya

Okan Geçgel; '15 temmuz Şehitlerimizin kanları Çanakkale'ye, Sarıkamış'a, Dumlupınar'a karıştı..'

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, 'Yüce milletimizin iradesine kast eden, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişimi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biridir,' dedi.
Okan Geçgel; '15 temmuz Şehitlerimizin kanları Çanakkale'ye, Sarıkamış'a, Dumlupınar'a karıştı..'
CRA - 15 Temmuz gecesinde vatan evlatlarının tankların ve tüfeklerin karşısında vatan için kıyama durduğunu vurgulayan Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, "Yüce milletimizin iradesine kast eden, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişimi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biridir, asla unutmayacağımız bu ihanet aziz milletimizin yazdığı kahramanlık destanıyla hüsrana uğratılmış, fedakâr milletimiz canı pahasına vatana, bayrağa ve milli iradeye sahip çıkarak bu hain darbe girişimini püskürtmüştür.

Milletin silahları millete doğrultma gafletine düşen bir grup vatan haini karşısında bütün vatan evlatları yekvücut olarak dikilmiş tankların, tüfeklerin karşısında vatan için kıyama durmuştur. O gün bayrağına ve milletine bağlı emniyet güçlerimizle birlikte omuz omuza direnerek can veren 15 Temmuz şehitlerimizin kanı şanlı ecdadımızın bu toprakları bizlere vatan kılan Dumlupınar’da, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta ve vatan toprağının dört bir köşesinde toprağa düşen şehitlerimizin kanına karışmıştır.

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneğinin her bir ferdi, şehitlerimize karşı minnet borcumuzu ödemek için üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmeye bilimin ışığında durmadan, yorulmadan üretmeye, vatanına ve milli değerlerine bağlı gençlerimizle ülkemizin aydınlık geleceğini inşa etmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle her türlü darbe girişimini ülkeye ihanet olarak kabul ederek nefretle kınıyor, demokrasi ve istiklal uğruna tarihimiz boyunca can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Yorum Yazın