• Medya

Geçgel; 'Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum'

Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Geçgel; 'Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum'
"Milletine ve vatanına duyduğu inanç ile başlattığı Kurtuluş mücadelesini, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullanan Okan Geçgel, yayınladığı mesajında şu noktalara değindi:

"Milletimizi ve vatanımızı yok olma tehlikesinden kurtarıp, bizlere özgür bir şekilde yaşadığımız Cumhuriyeti emanet eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz milletimizin ve bizlerin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır.

Yönetim şekilleri içerisinde aklı ve bilimi dayanak alarak, kendi iradesini yansıtan bir anlayışla yönetilen milletimiz, Atasının armağanı olan Cumhuriyeti gencinden yaşlısına canı pahasına koruma ve yaşatma gayreti içerisindedir. Hiç şüphesiz asıl gayemiz Ulu Önderimizin işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Bütün çabamız bu gayeyi gerçekleştirmeye yönelik olacaktır. Vatanımız için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk milletine önderlik yaparak Anadolu'yu yeniden vatan haline getiren, milleti kendi iradesine sahip çıkma gücüne kavuşturan büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."
Yorum Yazın