• Medya

BBP Genel Başkanı Destici; 'TİGAD ile birlikte Basın Yasası teklifi hazırlıyoruz'

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, sosyal medya ile ilgili bir yasal düzenlemenin gündemde olduğunu hatırlattı.
BBP Genel Başkanı Destici; 'TİGAD ile birlikte Basın Yasası teklifi hazırlıyoruz'
BBP olarak bu konu gündeme gelmeden önce Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) ile bir yasa teklifi hazırlığında olduklarını aktaran Destici, şu ifadeleri kullandı:

"Hem sosyal medyayla ilgili hem de internet medyası üzerinden yayıncılıkla ilgili bir düzenleme getirilmesine tarafız. Özellikle gündeme de düşen Türkiye'de faaliyet gösteren sosyal medya sitelerinin temsilcilik açması, ülkemize vergi ödemesi, bir muhatap olması, bir suç teşkil eden paylaşım olduğunda buna anında cevap hakkı verilebilmesi ve bunun gereğinin yapılabilmesi noktasında bir düzene sokulması gerekiyor ancak ben hiçbir zaman kapatılmasından yana olmadım. Kapatılmaması gerektiğinin altını çiziyorum ama mutlaka bir düzenleme yapılmalı. Sosyal medyadan sahte hesaplardan kim olursa olsun hiç kimse ayırt edilmemeli, kişilik haklarına saldırılmamalı, özel hayatın gizliliği ihlal edilmemeli. Dijital Medya alanında çalışan arkadaşlarımız var onlar içinde bir yasal düzenleme gerekli, Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) ile bu konuda birlikte ortak çalışıyoruz ve bir yasa tasarısı hazırlıyoruz, kanunlaşması içinde elimizden gelen gayreti göstereceğimizi ifade ediyorum" dedi.Destici, basın toplantısı sonrası, TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel ve beraberinde Genel Sekreter Uğur Eskier, Genel Başkan Yardımcıları Bayram Polat ve Erdem Yeşer'den oluşan heyeti makamında kabul ederek, tam destek sözü verdi….
Yorum Yazın