TIC HOLDING Header
  • USD 28.943
  • EUR 31.84
  • Altın 1903.836
  • BIST 100 8119.77
Cihan Özdemir kimdir

Cihan Özdemir kimdir

Cihan Özdemir kimdir

Rap müziğin Türkiye’deki önemli ve köklü isimlerinden Cihan Özdemir kimdir?


Rap ve diğer tarzları harmanlayan sanatçı aynı zamanda müzik prodüktörü olan Cihan Özdemir, ilk olarak 1997 yılında henüz 12 yaşındayken kendi şarkı sözlerini yazmaya başladı. 90'ların sonunda ise kendi çalışmalarını hayata geçirdi.

2000'lerde yeraltı Rap müzik piyasasında, hem müzik prodüktörü hem de müzik direktörü olarak çalışmalarına devam etti.

O zamanlar kullandığı "Evilsonic" takma adıyla albümdeki parçalara eşlik ettiği yeraltı piyasasınca çok kişi tarafından bilinen HerANKARAnlık (2003) albümünü hayata geçirdi. Albümde ilk kez bir Amerikalı Rap sanatçısı (Nasty-Zay) bir Türk Toplama albümüne konuk olmuştur.

Sanatçı, 2010’larda ise Türkiye genelinde popüler gece kulüplerinde R&B Hip-Hop Gecesi konseptinde sahne performansları ve çeşitli festivallerde konserler sergilemiş ve günümüzde de bu etkinliklere devam etmektedir.

Cihan Özdemir, son olarak 2020’de Giderken ve Okan teklileri başta olmak üzere RockA ile ortak çalışması olan, yeniden düzenlenen herANKARAnlık teklisini yayınladı.

Bu teklilerin ardından 2021'de Whatcha Need , Whatcha Need (Shadow Remix) İngilizce sözlü Rap teklilerini dinleyicisine sundu.

Spiritüalizm ile de ilgilenen sanatçı, mistik ve derin sözlere yer verdiği son zamanların popüler bir alt Hip-Hop türü olan Drill stilindeki teklisi MATRIX ile dinleyicisine farklı bir ses deneyimi sunmayı hedeflediğinden bahsetmiştir ve MATRIX yayınlandığı ilk haftadan itibaren dinleyicilerinden tam not almıştır.