TIC HOLDING Header
  • USD 18.806
  • EUR 20.443
  • Altın 1163.047
  • BIST 100 5177.83
  • Genel

Yenişehir'den öğrencilere Diyar Kart

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da ilk kez hayata geçirilen 16 Maddelik Yanıbaşınızdayız Sosyal Destek Projesi devam ediyor.
Yenişehir'den öğrencilere Diyar Kart
Yanıbaşındayız Sosyal Destek Projesi kapsamında ilçede ikamet eden lise ve ortaokul öğrencilerine ulaşım desteği olarak Diyar Kart verildi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile 2022 yılının ilk haftası Üniversite Öğrencilerine Giyim ve Gıda, Lise ve Ortaokul Öğrencilerine Ulaşım, Öğrencilere Kırtasiye, Sınavlara Hazırlık Soru Bankası, İhtiyaç Sahiplerine Gıda, Yeni Doğan Bezi, Sosyal Market, Öksüz ve Yetimlere Giyim, Engelli Bakım Hizmeti, Yaşlı Bakım Hizmeti, Asker Çantası, Yeni Evli Çiftlere Mobilya Desteği ve Sosyal Taksi desteğinin bulunduğu Yanıbaşınızdayız Projesi hayata geçirilmişti.

2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı süresince Diyar Kartlarına her ay düzenli olarak 150 TL ulaşım desteği sağladıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, "Yenişehir Belediyesi olarak ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızın çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Yanıbaşınızdayız Projemizi hayata geçirmiştik. Projemiz ile sağladığımız desteklerimiz arasında en önemlilerinden biri olan öğrencilerimize ulaşım desteğimiz ile şimdiye kadar 540 Lise ile 310 Ortaokul öğrencimize ulaştık. Okul ile evi arasında ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı süresince Diyar Kartlarına her ay düzenli olarak 150 TL ulaşım desteği sağlıyoruz. Diyar Kartları olmayan öğrencilerimize de yeni Diyar Kartlar çıkarttık. Öğrencilerimize kartlarını sağlıklı günlerde kullanmalarını diler, eğitim hayatları boyunca başarılarının daim olmasını temenni ederim." dedi.
Yorum Yazın