TIC HOLDING Header
  • USD 19.127
  • EUR 20.743
  • Altın 1212.961
  • BIST 100 4973.14
  • Genel

Yenişehir’de buzlanma seferberliği

Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren 7/24 teyakkuzda olan Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ekipleri, yoğun mücadelesine ‘buzlanma’ seferberliği ile devam ediyor. 
Yenişehir’de buzlanma seferberliği
Yenişehir ilçesine bağlı tüm kırsal mahallelerde bile ulaşımın aksamamasını sağlayan Yenişehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri şimdi de yağan kar sonrası ulaşım ve günlük hayatta aksaklık ve olumsuzluk yaşanmaması adına gecenin geç saatlerinde tuzlama çalışmaları başlattı.

YAYA GÜVENLİĞİ İHMAL EDİLMİYOR
Yenişehir Belediyesi, kar yağışına karşı aldığı önlemler dahilinde yağış sonrası oluşa bilecek buzlanma için yollara tuz dökümü gerçekleştiriyor. Yenişehir ilçesine bağlı Kırsal bölgeler başta olmak üzere İlçe merkezi Mahallelerde ve yan yollarda küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, gerçekleştirilen kar temizleme çalışmalarında yaya güvenliğini de ihmal etmiyor.

Yol kenarlarında bulunan karları da temizleyerek buzlanmalara karşı tuzlama çalışması yapan Yenişehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, kayma riskine karşı önlemler aldı.

EKİPLERİMİZ SAHADA
Gecenin geç saatinde Fen İşleri Ekipleri ile bir araya gelen Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, Yılın ilk karının yağmasının ardından vatandaşlarımızın bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz 7/24 esasına göre sahada bulunacağını söyledi.
Yorum Yazın