![Söke Belediyesi çöp konteynerlerini yenileyerek tasarruf sağlıyor](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/31/c561bea5-d247-48a3-bfe3-b10c6b9489a9-detail-1.jpg)
Söke Belediyesi alımını gerçekleştirdiği yeni çöp konteynerlerini üretici firmadan geldikçe belirlenen program çerçevesinde ihtiyaç olan yerlere konuşlandırırken; bir yandan da eski konteynerleri yepyeni hale getiriyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bir ekip; her gün kentin dört bir tarafındaki eskiyen, yıpranan ve işlevini kaybetmeye yüz tutmuş çöp konteynerlerini tespit ederek bakımlarını ve tamiratını gerçekleştiriyor. Söke Belediyesi Şantiye alanında kurulan atölyede usta eller; eskiyen, yıpranan konteynerlerin tamir, bakım ve boyama işlemini yapılarak yepyeni hale getiriyor. Çöp konteynerlerini de adeta geri dönüştüren ekip, ekonomiye de büyük katkı sağlıyor.
Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Elimizdeki imkan ve kaynakları en verimli şekilde kullanıyoruz. Yeni dönemde 450 yeni konteynerin alımını gerçekleştirmiştik. Bu konteynerler kentimizdeki yerlerini alırken; tamir ve bakımı mümkün olan konteynerleri de tespit ediyoruz. Ekiplerimiz tarafından yapılan tamirle, tasarruf sağlayarak yenilenmiş oluyoruz. Hem tasarrufu hem de hizmeti sağlamış oluyoruz” dedi.