İlkadım ilçesinde bulunan Büyük Cami’de Cuma namazı öncesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun Valiliği himayesinde Mevlid-i Şerif programı icra edildi. Şehitler için düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Cemaatin de yoğun ilgi gösterdiği mevlit programında eller semaya şehitler için kalktı.
Mevlide Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
![Şehitler için Mevlid-i Şerif programı](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/05/17/c1204e7f-f277-4fd7-be9b-a4b64fe5c1c7-detail-1.jpg)