TIC HOLDING Header
  • USD 16.885
  • EUR 17.833
  • Altın 991.359
  • BIST 100 2554.08
  • Genel

Kayapınar Belediyesi’nden arıcılık ekonomisine destek

Kayapınar Belediyesi tarafından 2021 yılında başlatılan 'Kovan Destekli Sürdürülebilir Arıcılık Projesi' kapsamında açılan Arıcılık kursunu tamamlayan 100 kursiyere ücretsiz kovan dağıtıldı. Dağıtım törenine katılan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, emeği geçenlere teşekkür ederek, belediye olarak ekonomiye ve üretime destek olmayı sürdüreceklerini söyledi.
Kayapınar Belediyesi’nden arıcılık ekonomisine destek
Kayapınar Belediyesi tarafından Diyarbakır’da arıcılık ve bal üretiminin yaygınlaştırılması için 2021 yılında başlatılan Kovan Destekli “Sürdürülebilir Arıcılık Projesi” kapsamında açılan Arıcılık Kursu’nun eğitimleri devam ediyor.

Kayapınar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisleri tarafından verilen eğitimleri tamamlayan 100 kursiyere arı kovanı dağıtım töreni gerçekleştirildi. Ekolojik Eğitim Bahçesi’nde düzenlenen ücretsiz kovan dağıtım törenine Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Başkan V. Karaman, Proje kapsamında Arıcılık ile geçimlerini sağlayan vatandaşlara destek olmakla birlikte diğer vatandaşlara da ek gelir ve gelir çeşitliliği oluşturabilecekleri yeni bir alan oluşturup, üretim koşullarını iyileştirmek, piyasa değeri yüksek bal ve arı ürünlerinin üretilmesi konusunda eğitim verildiğini söyledi. Başkan V. Karaman, Belediye olarak arıcılık ekonomisine destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.
Yorum Yazın