TIC HOLDING Header
  • USD 19.149
  • EUR 20.77
  • Altın 1208.498
  • BIST 100 4819.42
  • Genel

Kayapınar Belediyesi Çocukların Hayal Dünyasına Dokunuyor

Kayapınar Belediyesi tarafından çocukların hayal dünyasına dokunmak ve onları unutamayacakları bir yolculuğa çıkarıp eğlenmelerini sağlamak amacıyla ‘Masal Atölyesi’ etkinliğini düzenlendi.
Kayapınar Belediyesi Çocukların Hayal Dünyasına Dokunuyor
Etkinliğe katılan minikler, masal dinlerken aynı zamanda masalların büyülü dünyasında tatlı bir yolculuğa çıktı.

Yıl boyunca devam edecek etkinlikte hedef 10 bin çocuğa ulaşmak.

Kültür ve Sanat Dostu Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nce Hayal Dünyasına dokunmak ve onları unutamayacakları bir yolculuğa çıkarıp eğlenmelerini sağlamak amacıyla “Masal Atölyesi” ile çocukları masalların büyülü dünyasıyla buluşturdu.

Ücretsiz olan etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri oldukça keyifli vakit geçirme fırsatı yakaladı. Etkinlik oldukça renkli görüntülere sahne olurken, yıl boyunca devam edecek olan masal atölyesinin hedefi 10 bin izleyiciye ulaşmak.

Çocukların eğitiminde fırsat eşitliğini sağlamak üzere yola çıkan Kayapınar Belediyesi, çocukların hayal kurma becerisini artırmak ve kitap okumayı sevdirebilmek amacıyla onları yalnız bırakmadı.

Masal Atölyesi ile çocukların hayal ve oyun kurma becerisini artıracak masal okuma etkinliği gerçekleşti.

Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen etkinlikte minikler, masal dinlerken aynı zamanda masalların büyülü dünyasında tatlı bir yolculuğa çıktı.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NE YAPARSAK EKSİK KALIR”
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, “Bugün enerjisi çok yüksek bir etkinlik gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Çocuklarımızla birlikte masal atölyesi gerçekleştirdik. Çocuklar için ne yaparsak eksik kalır çünkü onlar bizim geleceğimizin teminatı. Biz onlara daha güzel bir memleket bırakma sevdası ile çalışıyoruz, başka hiçbir amacımız arzumuz yok. Çocukların eğitimlerine mümkün olduğunca üst düzeyde destek vermemiz gerekiyor. Kayapınar Belediyesi olarak mümkün olduğunca dezavantajlı mahallelerimiz ile dezavantajlı çocuklarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Onların daha çok bu tür etkinliklerin içerisine girmelerine imkân sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.
Yorum Yazın