Öte yandan, Bayburt Belediyesinin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri aşure etkinliğini bu yıl devam ettirmediği görülürken, aşure ikramının da kamu tasarruf tedbirlerine takıldığı vatandaşlarca merak edilmeye başlandı.
Bayburt Belediyesi sosyal medya hesabından Aşure Günü dolayısıyla sadece bir paylaşım yapıldığı, herhangi bir faaliyet yapılmadığı göze çarparken yapılan paylaşımda, “Birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma ve bereketin simgesi Aşure Günümüz Mübarek olsun. Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş” ifadeleri yer aldı.
![İl Müftülüğünce Bayburt’ta vatandaşlara aşure ikram edildi](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/18/98ddddf9-cace-4e89-9274-c2be89369c35-detail-1.jpg)